Hypnotic Brass Ensemble na koncertach w Polsce

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Hypnotic Brass Ensemble przyjeżdzą do Polska. Między 11 a 13 maja muzycy wystąpią w Szczecinie, Gdyni i Warszawie. 

Hypnotic Brass Ensemble to niezwykła orkiestra dęta z Chicago. W skład zespołu wchodzi 8 braci dorastających w muzykalnej rodzinie trębacza Phila Cohrana – członka legendarnej Sun Ra Arkestra. Oprócz praktycznych umiejętności gry na instrumentach dętych, synowie wynieśli z domu także zamiłowanie do jazzowej awangardy, choć sami przyznają, że w pewnym momencie potajemnie słuchali pod kołdrą hip hopu, a ich idolami byli raperzy: Ice Cube i Eazy-E.

W 1999 roku bracia zaczęli grać na ulicach i stacjach metra w Chicago. Niedługo później stworzyli 9-osobowy zespół brassowy. Od tamtej pory występowali i nagrywali m.in. z Erykah Badu, Gorillaz, Flea z Red Hot Chilli Peppers, Tony Allenem, Princem, Mos Defem, De La Soul, Ghostface Killah,Wu-Tang Clanem, czy Childish Gambino, a ich najpopularniejszy utwór „War”, trafił na ścieżkę dźwiękową kinowego hitu „Igrzyska Śmierci”.

W listopadzie zeszłego roku w wytwórni Honest Jon's Records ukazał się ich dziewiąty album „Book of Sound”, będący hołdem dla spuścizny zmarłego w zeszłym roku Phila Cohrana i jego filozofii afrocentrycznego astralnego jazzu. Nadchodzące koncerty będą jednak bardziej przypominały dotychczasowe pełne energii występy zespołu w Polsce, pełne wpływów jazzu, funku, soulu i hip-hopu w klasycznym wydaniu, które najtrafniej oddaje określenie „huragan”. Tym samym koncerty będą zapowiadały kolejną płytę HBE, która ukaże się pod koniec roku - "Bad Boys of Jazz”. 

Koncerty Hypnotic Brass Ensemble:

11/05/2018 - Klub K4, Szczecin
12/05/2018 - Klub Atlantic, Gdynia
13/05/2018 - Klub Niebo, Warszawa

 

Tagi: