Hunger Pangs w Laboratorium CSW - w sobotę 27 kwietnia.

Autor: 
Redakcja

Hunger Pangs tworzą Marek Kądziela (gitara), autor większości kompozycji i założyciel, Tomek Dąbrowski (trąbka) oraz Kasper Tom Christiansen (perkusja) zagrają sobotni wieczór o godzinie 19.00 w Laboratorium CSW.

Muzycy spotkali się na studiach w Carl Nielsen Academy of Music w Odense (Dania). Wspólnym mianownikiem ich wieloletniej znajomości jest działalność muzyczna zapoczątkowana w 2006 roku, która trwa do dziś (także w ramach innych formacji, np.: K.R.A.N., OFFquartet, Kasper4). Materiał na płytę powstał w latach 2010-12 i został zarejestrowany w trakcie trzech sesji nagraniowych: jednej w Berlinie i dwóch w Odense. 

W książeczce do płyty Edyta Zajdlic napisała: Nazwa zespołu pochodzi z książki Marka Hłaski pt. "Nawrócony w Jaffie". Chodzi o fragment, w którym jeden z bohaterów wyrzuca ostatniego hamburgera przez okno hotelu, pozwalając głodować drugiemu. Nie będziesz przecież syty, jeśli ci powiem, że jestem nażarty. Hamburgera zjada … pies. Hunger Pangs to - słownikowo biorąc - skurcze żołądkowe na tle głodu. I tak też tu jest: stan twórczego głodu towarzyszy muzykom nie tylko w trakcie pracy nad projektem. Owo pragnienie wiele lat wcześniej stało się potrzebą egzystencjalną. Hunger Pangsokreśla tożsamość muzyczną, która kształtowana przez wiele lat, w końcu musi zostać nazwana. „Głód dobrej, bezkompromisowej sztuki, której brak odczuwamy w dzisiejszym świecie” tak Marek Kądziela definiuje motywację twórców w sferze muzycznych poszukiwań.

Koncert ma charakter promocyjny. Usłyszymy materiał muzyczny z płyty „Meat, Meat” (ForTune)