Hubert Zemler rusza w trasę

Autor: 
redakcja
Autor zdjęcia: 
materiały prasowe

Niezależnie od przyczyn tego stanu rok 2014 na polskiej scenie niezależnej należał do solistów. Wśród nich wyróżniał się Hubert Zemler, którego drugi album "Gostak & Doshes" ukazał się jesienią nakładem wytwórni Bołt.

Klasycznie wykształcony (Akademia Muzyczna im. Fryderyka Chopina) perkusista chętnie eksploruje brzmieniowe możliwości instrumentu, rozwijając bardzo bogaty i unikatowy język. Tę wszechstronność  umacniają jedynie kolejne grupy, które współtworzy instrumentalista: Babadag, Horny Trees czy Slalom. Artystę interesują również solowe spotkania z instrumentem. "Gostak & Doshes" to podejście drugie. 

W przeciwieństwie do debiutanckiego "Moped" na tej płycie improwizacja koegzystuje z jasno zarysowanymi pomysłami kompozytorskimi. Ten bardzo ciepło przyjęty materiał usłyszymy wreszcie w wersji na żywo. Perkusista wyruszy w trasę już 9 stycznia, kiedy to zagra w klubie MÓZG Warszawa. Tego wieczoru towarzyszyć mu będzie - znany z Kwadrofonik - Miłosz Pękala, który pojawia się gościnnie w dwóch utworach "Gostak & Doshes". Dzień później Zemler wystąpi w bydgoskim Mózgu, a trasę zwieńczy koncertem w poznańskim klubie Dragon.