High Definition Quartet na Festiwalu Jazz Utsav 2014

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Już w ten weekend High Definition Quartet zagra trasę koncertową w Indiach. Podczas dwóch koncertów – na największym indyjskim festiwalu jazzowym Jazz Utsav w New Delhi oraz jego odsłonie w mieście Pune zaprezentuje swój najnowszy program – aranżacje cyklu „Bukoliki” Witolda Lutosławskiego, opartego na melodiach kurpiowskich, autorstwa pianisty Piotra Orzechowskiego ‘Pianohooligana’. Elementy folkloru regionu Kurpiów zaplecione z wysmakowanymi improwizacjami składają się na wyjątkowy projekt, który znakomicie promuje muzykę polską w nowoczesnym ujęciu.

1 listopada – w ramach Pune Jazz Utsav muzycy zagrają koncert plenerowy w Phoenix Mall, dzień później, 2 listopada – koncert w w ramach festiwalu w New Delhi w prestiżowej sali koncertowej Siri Fort Auditorium na 1800 widzów.
Partnerem przedsięwzięcia jest Instytut Polski w New Delhi. Projekt wsparł Instytut Adama Mickiewicza.

High Definition to jeden z najciekawszych i najbardziej utytułowanych polskich zespołów jazzowych młodego pokolenia. Jego oryginalność i muzyczna świeżość zostały docenione w kraju i za granicą – High Definition zdobył szereg najwyższych laurów na prestiżowych festiwalach i konkursach jazzowych, w tym najcenniejszą – I nagrodę na Jazz Hoeilaart 2011 w Belgii. Muzycy zespołu są też laureatami konkursów indywidualnych, m.in. Montreux Jazz Piano Solo Competition 2011 w Szwajcarii (Piotr Orzechowski) czy Bass2012 Copenhagen w Danii (Alan Wykpisz). Kwartet ma na koncie współpracę z gigantem jazzowej trąbki Randym Breckerem, w ramach której odbył tournée po Polsce (2012) i krajach Zatoki Perskiej (2013).

Tagi: