Herbie Hancock po raz pierwszy wyruszy w trasę koncertową solo!

Autor: 
Redakcja

 

Herbie Hancock ogłosił swoją pierwszą w karierze artystycznej trasę koncertową solo. Według planów odbędzie się ona na przełomie 2011 i 2012r i będzie obejmować na razie niestety tylko USA. Repertuar mają stanowić  kompozycje zarówno z elektrycznego, jak i akustycznego dorobku artysty, sam Hancock zaś zinterpretuje je przy pomocy zestawu instrumentów klawiszowych oraz swojego Fazioli Grand Piano.

Występy solo od czasu do czasu przeplatane będą koncertami w towarzystwie orkiestr. Zaskakujące może wydać się, że po latach Hancock chce w ten sposób przypomnieć publiczności muzykę, którą nagrał 13 lat temu na płycie „Gershwin’s World”. W trzech miastach Calgary, Portland i Seatle zagra miejscowymi orkiestrami symfonicznymi Gershwinowską „Rhapsody in Blue”.

Szczególnie sensacyjnie jednak zapowiada się początek trasy, zbiegający się z inauguracją wieczorów filharmonicznych w Los Angeles. Na deskach Walt Disney hall świeżo upieczony Ambasador Dobrej Woli przy Unesco zasiądzie na scenie w towarzystwie słynnego dyrygenta Gustavo Dudamela.