Harfista Edmar Castaneda promuje swój najnowszy album

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. prasowe

„Double Portion” to najnowszy album nominowanego do Grammy kolumbijskiego harfisty Edmara Castanedy, który 6 i 7 marca będzie miał swoją premierę w nowojorskim Blue Note. Projekt ten został zaplanowany na dwie harfy – kolumbijską i klasyczną, jednak brzmienia obu instrumentów dopełnione zostały poprzez udział w projekcie specjalnych gości: Gonzalo Rubalcaba na pianinie, Miguel Zenón na saksofonie altowym i  Hamilton de Holanda na mandolinie. 

Jest to już trzeci album sygnowany nazwiskiem Castanedy. Wcześniejsze „Entre Cuerdas” oraz „Cuarto de Colores” z entuzjazmem zostały przyjęte przez krytykę muzyczną, a harfistę okrzyknięto wirtuozem swojego instrumentu w tak nietypowym dla niego gatunku, jakim jest muzyka improwizowana. Artysta z powodzeniem integruje brzmienia latin jazz z tradycyjnymi kolumbijskimi rytmami, co w połączeniu z oryginalnym sposobem gry sprawia, że Castaneda stanowi klasę dla samego siebie.

Castaneda regularnie występuje jako lider Edmar Castañeda Trio wraz z Davidem Sillimanem na perkusji i Marshallem Gilkesem na puzonie. Współpracował z: Paquito D'Rivera, John Patitucci, John Scofield, Joe Locke, Giovanni Hidalgo, Wynton Marsalis, Chico O-farril Afro-Cuban Jazz Big Band i wieloma innymi. Harfista wystąpił również w Polsce w 2011 roku podczas Solidarity Of Arts u boku Louisa Cato.