For Gyumri – najnowsza płyta Tigrana Hamasyana niebawem

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Zaczął grać gdy miał 3 lata, gdy miał 11 lat wygrał turniej pianistyczny w Montreux, roik później zadebiutował na rynku płytowym, a w kolejnym roku olśnił jury konkursu im. Theloniousa Monka. O kim mowa? O Tigranie Hamasyanie, pianiście i kompozytorze, który urodził się w Armenii, opuścił ją aby teraz powrócić i na stałe zamieszkać w Erewaniu.

Co prawda nie udało nam się posłuchać go podczas jesiennyego festiwalu w Bielsku ale wedle wszelkich znaków na niebie i Ziemi nadarzy nam się wkrótce okazja posłuchać jego najnowszej płyty.

Nonesuch Records oficyna, z którą Hamasyan współpracuje od jakiegoś czasu zapowiedziała album For Gyumri na 16 lutego. Album jest trzecim nagranym dla Nonesuch i powstał jako rodzaj hołdu złożonego miastu, w którym urodził się liczący dziś 30 lat pianista i kompozytor. Już w teraz można zapisać się na album w przedsprzedaży zarówno w serwisie iTunes, jak również na stronach sklepu wydawcy. Ci, którzy zdecydują się na ten krok, mogą ściągnać jeden z utworów zatytułowany „Rays Of Light” i aby decyzja nie była całkiem „w ciemno” zapraszamy do obejrzenia video zrealizowanego przez żonę pianisty Elenę Hamasyan.

Tagi: