Grudniowe koncerty w ramach cyklu Spontaneous Live Series

Autor: 
Redakcja (Materiały prasowe)

Przed nami dwa ostatnie w tym roku koncerty muzyki improwizowanej, organizowane przez poznański Dragon Social Club i Trybunę Muzyki Spontanicznej, w ramach cyklu „Spontaneous Live Series”. Na scenie klubowej zagości siedmiu muzyków, którzy zagrają trzy koncerty w trakcie dwóch grudniowych wieczorów.

W niedzielę 12 grudnia czeka nas koncert podwójny. Po raz pierwszy w Polsce zagości młody, francuski trębacz Timothee Quost. Nowy, intrygujący glos na scenie europejskiej swobodnej improwizacji. Muzyk zagra koncert solowy, w którym nie zabraknie preparowanych dźwięków, akustycznych przepięć, ale i emocji towarzyszących budowaniu całkiem rozbudowanych, dętych ekspozycji. Muzyk ma w dorobku jedną płytę solową „Before Zero Crossing”, którą wydały połączone siły oficyny duńskiej - Gotta Let It Out oraz francuskiej - Les Bruits de la Tte. Jego obecna trasa koncertowa obejmuje Czechy, Niemcy oraz poza Poznaniem, także Bydgoszcz. 

Kolejnym elementem składowym niedzielnego wieczoru będzie występ tria dwóch gitarzystów i jednego perkusisty. Jasper Stadhouders, Paweł Doskocz i Wojtek Kurek zagrali na ubiegłorocznej edycji Spontaneous Music Festival jako tzw. formacja sklecona „ad hoc”, zatem w takim zestawie personalnym spotkali się ze sobą po raz pierwszy. Koncert wypadł doskonale, muzycy bardzo przypadli sobie do gustu i postanowili zagrać kilka koncertów. Ich pomysł ziści się w najbliższe, grudniowe wieczory. Jeden z nich, to właśnie najbliższa niedziela i poznański Dragon Social Club. Dodajmy, iż trio gra także w Berlinie, we Wrocławiu i w Bydgoszczy.

Z kolei we wtorek 14 grudnia do Dragona zawita polsko-ukraińskie trio Awatair, które zgodnie z nazwą ich płyty „gra Coltrane’a”, innym słowy – swobodnie improwizuje, czerpiąc garściami z melodyki, transowości, a nade wszystko duchowości jednego z ojców free jazzu. Tomasz Gadecki zagra na saksofonie, Mark Tokar na kontrabasie oraz Michał Gos na perkusji. Trio realizuje obecnie całkiem rozbudowaną trasę, która łączy w sobie miasta ukraińskie i polskie. Jedyna w dorobku tria płyta „Awatair plays Coltrane” ukazała się dwa lata temu nakładem Fundacji Słuchaj! 

Oba koncerty rozpoczynają się o godzinie 20.00. Bilety są już dostępne online. Będą także dostępne bezpośrednio przed koncertami. 

Tagi: