Greg Osby nowym kuratorem Sopot Jazz Festival

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Greg Osby został nowym kuratorem Sopot Jazz FestivalZmiana nie będzie wiązać się z rewolucją, a raczej ewolucją festiwalu w objętym już kierunku. I tak, co dwa lata festiwal będzie współpracował z nowym kuratorem, co zapewni artystyczną różnorodność i świeże spojrzenie.

Greg Osby jest odkrywcą nowych talentów, gorącym orędownikiem idei przedstawiania młodych artystów u progu kariery, szerokim rzeszom publiczności. Jego głównym celem będzie prezentacja nie tylko artystów o już ugruntowanej popularności lub takich, których muzyka przemawia do wielu słuchaczy, ale także wprowadzenie na estradę sopockiego festiwalu jazzowego nowych, pełnych życia talentów. „Byłbym zachwycony gdyby udało się nam zadziałać jako trampolina do kariery dla dużej grupy ogromnie uzdolnionych artystów z różnych zakątków świata.” - mówi Osby.

Oprócz występów wybitnych artystów Greg Osby chce zaangażować się w cykl koncertów pod wspólnym tytułem "East meets West" (Spotkania Wschodu z Zachodem) podczas których będziemy mogli usłyszeć wspólnie przygotowane projekty polskich i amerykańskich muzyków jazzowych. Wystąpią znakomici muzycy, różniący się jednak od siebie zarówno stylem jak i charakterem uprawianej muzyki, również weterani jazzu, o ile to możliwe grający wspólnie z muzykami innego pokolenia.

Jeden z zaproszonych artystów na prośbę Osby'ego skomponuje utwór którego  prawykonanie będzie miało  miejsce podczas najbliższej edycji.
Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 13 – 15 października.

Tagi: