Gniewomir Tomczyk Project oraz Soweto Kinch Trio na Jazz Juniors 2019

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Gniewomir Tomczyk Project oraz Soweto Kinch Trio wystąpią 29 listopada w Cricotece, w ramach tegorocznej edycji festiwalu Jazz Juniors. Zaś wieczorem, w Piec Art Acoustic Jazz Club usłyszymy laureatów konkursu Jazz Juniors.

Gniewomir Tomczyk – perkusista jazzowy, hybrydowy, pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, w klasie perkusji jazzowej prowadzonej przez prof. Krzysztofa Przybyłowicza. Finalista konkursu w ramach festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa (2019r.) oraz laureat I Nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Rytmu Drum Battle (2008). Na stałe związany jest z zespołem elektronicznym XXANAXX, producentką MIN t czy wokalistką Patrycją Zarychtą.

Założyciel oraz lider zespołu: Gniewomir Tomczyk / Project. Brzmienie projektu charakteryzuje się rozbudowanymi, progresywnymi kompozycjami zahaczającymi o takie gatunki muzyczne jak: jazz, avant-jazz, fusion, r&b czy drum’n’bass. Występy na żywo to spójny kolaż utworów zawartych na debiutanckiej płycie Gniewomira pt. Event Horizon oraz nowych kompozycji zapowiadających trzeci, dwupłytowy krążek - Pieces of My Journey.

​Uznany saksofonista i MC Soweto Kinch jest jednym z najbardziej interesujących i wszechstronnych młodych muzyków działających zarówno na jazzowej, jak i hip hopowej scenie Wielkiej Brytanii. Zdobywca wielu wyróżnień i nagród po obu stronach Atlantyku - w tym nominacji do Mercury Music Prize, dwóch nagrody UMA oraz MOBO za najlepszy akt jazzowy w 2003 roku. W październiku 2007 roku zdobył drugą nagrodę MOBO Award w kategorii Best Jazz Act - odpierając ostrą konkurencję ze strony takich jak Wynton Marsalis.

Jego talent jako hip-hopowego MC i producenta zapewnił mu również uznanie poza światem jazzu: współpracował  z takimi artystami jak KRS ONE, Dwele i TY, a także był orędownikiem Mos Def, Rodney P i BBC 1-Xtra's Twin B.

CO? – Jazz Juniors 2019: Gniewomir Tomczyk Project / Soweto Kinch Trio / Koncert Laureatów
KTO? – Gniewomir Tomczyk Project: Gniewomir Tomczyk, MIN t, Zdzisław Kalinowski, Marek Kądziela / Soweto Kinch Trio: Soweto Kinch, Nick Jurd, David Hodek
GDZIE? – Cricoteka / Piec Art Acoustic Jazz Club, Kraków
KIEDY? – 29/11/2019; 19:00 / 22:00
BILETY? – Cricoteka: 20 zł, 50 zł, 70 zł / Piec Art Acoustic Jazz Club: wstęp wolny

Tagi: