Global Sound na poznańskiej scenie

Autor: 
Redakcja

Michael „Patches” Stewart, Grzech Piotrowski, Hadrien Feraud, Marek Napiórkowski, Paweł Kaczmarczyk i Derick Mckenzie to GLOBAL SOUND. 21 lipca 2013 roku, na jedynym poznańskim koncercie można będzie usłyszeć nowoczesne fussion oraz mieszankę współczesnego Electric Jazz i Neo Funk.

Global Sound to projekt stworzony przez Michaela „Patchesa” Stewarta i Grzecha Piotrowskiego, którzy zaprosili do współpracy solistów z USA, Francji i Polski. Na scenie spotkają się niezwykłe muzyczne osobowości:
Michael „Patches” Stewart – trębacz z Nowego Orleanu, który od lat osiemdziesiątych współpracował między innymi z takimi artystami jak: Quincy Jones, David Sanborn, Anita Baker, George Duke, Earth, Wind and Fire, czy Whitney Houston. Na saksofonie zagra Grzech Piotrowski twórca niepowtarzalnej "World Orchestra by Grzech Piotrowski", a także członek znakomitych formacji jazzowych. Razem z nimi zobaczymy najlepszego polskiego gitarzystę jazzowego Marka Napiórkowskiego a także pianistę Pawła Kaczmarczyka. Na gitarze basowej usłyszymy Hadriena Ferauda – największe francuskie objawienie ostatnich lat. W poznańskiej Concordii zagra również wybitny wirtuoz, który mimo, iż swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku sześciu lat dopiero na szesnaste urodziny kupił pierwszy profesjonalny zestaw perkusyjny. Ceniony na całym świecie perkusista Derick Mckenzie, który od 20 lat współtworzy zespół JAMIROQUAI.