The Gleaners pierwszy recital solo Larry’ego Grenadiera

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Larry Grenadier to jeden z tych kontrabasistów, którzy w toku swojej kariery zasilili nieskończenie wiele najwspanialszych formacji. Słyszeliśmy go w bandach starych mistrzów jak Stan Getz, Bobby Hutcherson ale tez formacjach Pata Metheny, Joshuy Redmana i przede wszystkim w najważniejszym trio nowoczesnego jazzu prowadzonym przez Brada Mehldaua.

Aż dziw brał, że ten wyborny kontrabasista do tej pory nie pokusił się o rejestrację recitalu solo. Zaległoś została jednak zabroniona i od lutego wszyscy miłośnicy brzmienia i talentu Grenadiera będą mogli się takim recitalem cieszyć jak dzieci.

Całość zainspirowana została filmem Agnès Vard zatytułowanym „The Gleaners And I”, ale  na track liście usłyszymy także kompozycje powstałę z inspiracji ot choćby postacią Oscara Pettiforda, legendarnego kontrabasisty, który Grenadier się od najmłodszych lat fascynował. Znajdziemy także utwory George’a Gershwina, Johna Coltrane’a , Paula Motiana, Rebecci Martin czy Wolfganga Muthspiela – z którym ostatnio zdarzało mu się odwiedzać nagraniowe studio.

Zatem od 15 lutego 2019 będziemy mogli cieszyć się kolejną płytą wpisującą się w imponujący katalog solowych recitali na kontrabas wydanych przez ECM. Nagranie zostało dokonane pod sam koniec 2016 roku w słynnym Avatar Studio i jest próbą opowiedzenia kim jest jako kontrabasista i improwizator wielki Larry Grenadier.

Tagi: