Ghatam Giridhar Udupa, Jacek Mazurkiewicz i Wacław Zimpel zagrają dzisiaj w Pardon To Tu

Autor: 
Redakcja

20 sierpnia o godz. 20:24 w Pardon To Tu odbędzie się transkontynentalna podróż pełna wirtuozerii, zwiewnych melodii, transowych przestrzeni i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Na scenie warszawskiego klubu pojawią się Ghatam Giridhar Udupa, Jacek Mazurkiewicz i Wacław Zimpel.

Ghatam Giridhar Udupa - urodził się w rodzinie muzyków i literatów w 1979 roku, naukę rozpoczął w wieku 4 lat u swego ojca Vidwan Nagendra Udupa. Obecnie studiuje u boku największych mistrzów glinianego instrumentu - ghatam pod kierunkiem Vidhushi Smt. Sukanya Ramgopal i Vidwan V.Suresh. W wieku lat 12 zaczął dawać koncerty początkowo tylko w Indiach a w następnych latach zagranicą. Oprócz wykonywania autentycznej klasycznej, muzyki karnatycznej brał udział w wielu projektach typu Fusion, Jazz, World Music występując między innymi z Virginia Mayhew, Chris Rhyne, Alex Rostotsky. Otrzymał wiele prestiżowych nagród i wykonywał koncerty m.in. w USA, Hiszpanii, Kanadzie, Francji, Szwajcarii, Niemczech Omanie i Kuwejcie.

Wacław Zimpel - klarnecista, klarnecista basowy, kompozytor. Na polskiej scenie muzycznej zadebiutował jako współtwórca jazzowej formacji EMERGENCY, poszukując własnych, oryginalnych środków wyrazu, opartych na tradycji jazzu i współczesnej muzyce klasycznej. Jego główną inspiracją jest twórczość takich artystów jak Eric Dolphy, John Coltrane, Ornette Coleman, Jimmy Giuffre, Anton Webern, Igor Strawiński. Poszukiwania muzyczne Wacława Zimpla skupiają się głównie na nowoczesnym podejściu do materiału dźwiękowego w improwizacji, wykorzystując dwudziestowieczne techniki kompozytorskie w prowadzeniu melodii i harmonii. Charakterystyczne dla jego muzyki jest również podejście do brzmienia zespołu, poprzez oryginalne zestawienia instrumentów.

Jacek Mazurkiewicz - kontrabasista, kompozytor, dźwiękowy chuligan. Interesuje się szeroko pojętą muzyką. Swoje dźwięki składa w całość bazując na wrażeniach emocjonalnych i pulsie. Łączy akustykę z elektroniką, wciąż poszukując nowego brzmienia. Współtworzy głównie projekty autorskie (3FoNIA, Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego, Pu Pu Pi Du, Przybielski/Mazurkiewicz/Osicki). Jedną z jego ulubionych form muzycznych są duety, które gra m.in. z Mikołajem Trzaską, Doministrym, Tomaszem Dąbrowskim. Gra piosenki z kwartetem Limboski, oraz tradycyjną muzykę taneczną z okolic Radomszczyzny z Poszukiwaczami Zaginionego Rulonu. Współpraca i różnego rodzaju akcje dźwiękowe: Andrzej Przybielski, Mikołaj Trzaska, Patryk Zakrocki, Jerzy Mazzoll, Miya Masaoka, Andrew Drury, ‘PULSARUS’, ‘Limboski’, Tomasz Dąbrowski, Fred Frith, Jorgos Skolias, Arszyn, Joanna Duda.

Ghatam Giridhar Udupa - ghatam

Wacław Zimpel - klarnet basowy

Jacek Mazurkiewicz - kontrabas

20.08.2012, Warszawa
Pardon To Tu, godz. 20:45
wstęp: 10/15zł