Ghédalia Tazartès w Centrum Sztuki Współczesnej

Autor: 
redakcja
Autor zdjęcia: 
Hazam Modoff

Ostatnia w tym roku Strefa Głosy będzie gościć Ghédalię Tazartèsa - francuskiego artystę, który w swojej muzyce łączy wpływy bluesa, muzyki konkretnej czy trudnej do zidentyfikowania sztuki etnicznej. Podczas koncertu w Warszawie towarzyszyć mu będą Paweł Romańczuk oraz Andrzej Załęski. Jako support wystąpi Piotr Kurek.

Mieszka we Francji, ale wywodzi się z Turcji. Mówi, że jest nomadem. Taka jest z pewnością jego muzyka, która nieustannie emigruje, zmienia kontekst i język wypowiedzi. Ten ostatni Tazartes rozwija zresztą na bieżąco i na własne potrzeby. W jego utworach zarówno wpływy noise'u i muzyki konkretnej, jak i hipnotyczny śpiew muezzinów. Tę niemożliwą do zaszufladkowania twórczość pogmatwają jeszcze z pewnością jego sceniczni partnerzy. W Centrum Sztuki Współczesnej towarzyszyć mu będą znany z Małych Instrumentów Paweł Romańczuk oraz Andrzej Załęski, muzyk związany przez lata z Teatrem Gardzienice i Akademią Ruchu. Występ nie będzie improwizacją. Panowie spotkali się wcześniej na wspólnej sesji w studiu Rogalów Analogowy - mateczniku kultowej wytwórni OBUH. 

Przed nimi w CSW wystąpi Piotr Kurek - kompozytor, twórca muzyki elektronicznej chętnie odnoszący się do psychodelicznych korzeni tej muzyki. Jego utwory wykonywane często przy użyciu syntezatorów modularnych mają hipnotycznych, transowy charakter. Twórcy projektów Piętnastka (z Hubertem Zemlerem), Heroiny czy Suaves Figures (z Sylvią Monnier). 

Koncert odbędzie się 20 grudnia o godzinie 19:00 w budynku Laboratorium CSW.