Get Your Jazz Together: Jaimie Branch / Kamil Piotrowicz / Christian Lillinger na scenie w Spatifie 24 listopada 2021

Autor: 
Redakcja (materiały promocyjne)
Autor zdjęcia: 
materiały promocyjne
Get Your Jazz Together – to zainicjowany przez Instytut Adama Mickiewicza program pełen zaskakujących kolaboracji i świeżych brzmień. Jego fundamentem jest spotkanie znakomitych artystów, których, poza wspólną pasją, łączy nieposkromiona potrzeba poszukiwania nowatorskich twórczych rozwiązań.

Tym razem na scenie warszawskiego Klub SPATiF spotkają się wybitne muzyczne osobowości: jaimie branch (USA), Christian Lillinger (GE) i Kamil Piotrowicz (PL), a już na początku grudnia specjalna audycja z zapisem koncertu pojawi na falach radia WorldwidE FM . Poinformujemy Was o jej dokładnym terminie.
Zespół wystąpi w składzie:
Jaimie Branch - trąbka
Christian Lillinger – perkusja
Kamil Piotrowicz – fortepian
 
• Jaimie Branch - improwizatorka, kompozytorka i trębaczka mieszkająca na Brooklynie w Nowym Jorku. Na początku tego roku ukazała się jej świetnie przyjęta płyta Fly or Die Live (wydana przez International Anthem), będąca epopeją surowego, kosmicznego blasku, w wykonaniu jej kwartetu, współpracującego z jaimie przy Fly or Die i Fly or Die II: Bird Dogs of Paradise. W swoich kompozycjach branch z ciętym poczuciem humotu kontestuje amerykańską politykę, równoważąc eksperymentalizm z dostępnością, zabawę z erudycją, a jazz z kierunkami rozwoju tego gatunku. Jej muzyczna przygoda zaczęła się od grunge’u i punk rocka, a zainteresowanie muzyką improwizowaną w połączeniu z solidną edukacją (Jaimie Branch jest absolwentką New England Conservatory) i fascynacją free jazzem zaowocowało oryginalnym
awangardowym stylem gry, pełnym nieskrępowanej ekspresji. Za swoje
najważniejsze inspiracje podaje Dona Cherry’ego, Axela Doernera, Bookera Little i
Milesa Davisa.
• Christian Lillinger to niemiecki awangardowy muzyk, perkusista i kompozytor, absolwent Hochschule für Musik Carl Maria von Weber w Dreźnie. Odbył również ośmiomiesięczną rezydencję w Bazylei w Marktgräfle Hof dzięki Fundacji Stiftung Bartels. W latach 2012–2013 zasiadał w zarządzie Związku Niemieckich Muzyków Jazzowych (Union Deutscher Jazzmusiker). Otrzymał nagrody Internationalen Improvisationswettbewerb Leipzig i SWR Jazzpreis. W 2018 roku założył swoją wytwórnie PLAIST, która wydała już cztery płyty. W 2019 roku wydał i wykonał swój projekt open form socjety podczas Donaueschingen Musiktage i Berliner Jazzfest.
Grał z Joachimem Kühnem, Ernstem-Ludwigiem Petrowskim, Beatą Furrer,
Miroslavem Vitousem, Dave'em Liebmanem, Wadadą Leo Smithem, Williamem Parkerem, Evanem Parkerem, Louisem Sclavisem, Joe Lovano, Peterem Brötzmannem i Tonym Malaby.
• Kamil Piotrowicz (ur. 07.08.1992) - pianista, kompozytor, współtwórca festiwalu ‘Idealistic Festival’ oraz niezależnego wydawnictwa ‘Howard Records’. Jest liderem i członkiem zespołów Kamil Piotrowicz Sextet, LAWAAI, Wojtczak / Piotrowicz, hałvva, Il Mare. Ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie w klasie kompozycji prof. Leszka Kułakowskiego w Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz w Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze. Obecnie rozpoczął pianistyczne studia doktoranckie w ‘The Royal Academy of Music’ w Aarhus. Nominowany do nagrody Fryderyk 2019 oraz Fryderyk 2017 za autorskie albumy Product Placement oraz Popular Music wraz z Kamil Piotrowicz Sextet. Otrzymał szereg nagród kulturalnych, m in. Zachodniopomorską Nagrodę Kulturalną ‘Pro Arte’ czy ‘Młody Twórca Kultury’ Miasta Gdańska. Koncertował w wielu państwach Europy jak i również w Afryce.
•Instytut Adama Mickiewicza jest narodową instytucją kultury, której misją jest budowa i komunikacja wymiaru kulturalnego marki Polska poprzez aktywny udział w międzynarodowej wymianie kulturalnej. W ramach dotychczas zrealizowanych działań IAM
zaprezentował blisko 5 550 wydarzeń, które obejrzało blisko 52 miliony widzów na pięciu kontynentach. Wszystkie projekty prowadzone przez Instytut sygnowane są flagową marką Culture.pl.
Tagi: