Gadt, Hekiert, Tomaszewska - Babskie Granie 2014 rusza 24 stycznia.

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. prasowe

Czasy kiedy jazz był prawie włącznie domeną męską minęły dawno. Panie śmiało wkroczyły na scenę muzyki improwizowanej i nawet jeśli niekoniecznie chcemy przyznać temu stwierdzeniu rację, to ich ważna oceność na jazzowej scenie stała się faktem, któremu zaprzeczyć niesposób. Nie sposób zaprzeczyć też, że trzecia edycja gdańskiego festiwalu Babskie Granie rozpocznie się za dwa dni, 24 stycznia 2014 roku.

Tym razem to cykl trzech koncertów, tradycyjnie w gościnnych progach Klubu Żak Tegoroczna odsłona Babskiego Grania będzie mocno jazzowa i nie tylko wokalna, choć koncerty Anny Gadts, Agnieszki Hekiert będą jego bardzo mocnymi punktami.

Cykl otworzy koncert Aleksandry Tomaszewskiej kompozytorki, aranżerki, pianistki znanej już z występów na gdańskiej scenie. Tym razem w zespole pani Aleksandry będzie gość specjalny Henryk MIśkiewicz.

Kolejnego dnia wystapi Anna Gadt z trójmiejską, koncertową premierą muzyki z jej najnowszej, znakomitej płyty Breathing. Towarzyszyć jej będą, tak jak to miało miejsce podczas nagrań, członkowie tria RGG. Łukasz Ojdana - fortepian, Maciej Garbowski - kontrabas i Krzysztof Gradziuk - perkusja

A dnia trzeciego na scenę wkroczy Agnieszka Hekiert z E-Jazz Quartet - jedyna polska wokalistka, której dane było regularnie współpracować z Bobby McFerrinem. Towarzyszyć jej będą Konstantin Kostov - fortepian, Robert Kubiszyn - kontrabas oraz Cezary Konrad - perkusja.