Free The Dance w krakowskiej Alchemii

Autor: 
Redakcja

Free The Dance zaprasza na kolejne międzynarodowe spotkanie muzyki i tańca improwizowanego w krakowskiej Alchemii, 25 listopada, w poniedziałek o godz. 20:00.
 


Cykl Free The Dance powstał z inicjatywy Małgorzaty Haduch & Unfinished Company. Jest to seria występów z udziałem muzyków-improwizatorów oraz tancerzy. Dotychczas krakowska publiczność miała okazję oglądać Free The Dance z udziałem takich znakomitych muzyków jak Michael Zerang, Rafał Mazur, Dominik Strycharski, Arvind Ganga, Paulina Owczarek oraz tancerek Lori Duncan, Maria Mavridou, Manuela Tessi. Stworzony przez Malgorzatą Haduch styl improwizowania jest oryginalną propozycją. Free The Dance czerpie inspiracje z muzyki free jazzowej i idei DIY, jest manifestem pełnym pasji łamiąc podziały form scenicznych oraz „uwalniając” improwizowany taniec współczesny od wielu stereotypów.


Poniedziałkowe wydarzenie będzie spotkaniem po latach tancerki Małgosi Haduch i saksofonisty Yedo Gibsona, których łączy wspólna historia związana z amsterdamską sceną improwizowaną. Obydwoje przecierają swoje własne ścieżki w nurcie improwizacji, wykorzystując doświadczenie zdobyte u holenderskich mistrzów free jazzu, takich jak Ab Baars czy Wilbert de Joode. Nie uznając kompromisów, Haduch i Gibson rozwijają swoje autorskie wizje, a jedną z nich jest wspólne improwizowanie muzyków i tancerzy. W składzie wieczoru zagra także Vasco Trilla, który był już gościem Free The Dance w kwietniowym cyklu, a krakowskim akcentem będzie ciągle zaskakująca Paulina Owczarek.

Dużą niespodzianką będzie duet taneczny: Piotr Skalski i Małgosia Haduch. Poznali się w czasie projektu w reżyserii legendarnego choreografa Davida Zambrano, „Soul Project”. W Alchemii po raz pierwszy pojawią się w roztańczonym improwizowanym duecie.

 

Wystąpią:
Yedo Gibson (BRAZYLIA) – saksofon
Mikael Szafirowski (FINLANDIA ) – gitara
Vasco Trilla (PORTUGALIA/HISZPANIA) – perkusja
Paulina Owczarek (KRAKÓW)– saksofon
Piotr Skalski (KRAKÓW) – taniec
Malgorzata Haduch (KRAKÓW) – taniec

 

CO? Free The Dance
GDZIE? Alchemia, ul.Estery 5, Kraków
KIEDY? 25.11.2013 godz. 20:00
BILETY: 20zł

Informacje: www.freethedance.blogspot.com