Forum Mistrzów Improwizacji Solowej - SuperSam startuje 4 października

Autor: 
Redakcja

Forum Mistrzów Improwizacji Solowej  - SuperSam, w ramach którego odbędą się wykłady, spotkania i koncerty, trwać będzie w dniach 4-6 października. Wszystkie wydarzenia będą miały miejsce w Gdańskim Archipelagu Kultury “Plama”.

Forum Czystej Improwizacji to miejsce gdzie spotykają się mistrzowie, uczniowie oraz słuchacze tej najbardziej wyrafinowanej, a jednocześnie najprostszej formy improwizacji, jaką jest koncert solowy.

Solo to jest ta forma, która stanowi pierwszy etap zetknięcia się artysty z muzyką, pierwsze ujawnienie idei, jest przedprożem kompozycji – dopiero potem dźwięk spotyka słuchacza lub mikrofon w wypadku nagrania (…)Tak, chcemy byście i Wy przy okazji Forum stworzonego przez nas, w tym a nie innym miejscu, mieli dostęp do skarbów improwizacji i muzyki, która powstaje tu i teraz, z potrzeby zarówno twórców jak i odbiorców. W kultowym miejscu reaktywujemy tradycję!” - Jerzy Mazzoll – dyrektor artystyczny Forum Mistrzów Improwizacji Solowej.

Do 3 października do godz. 16:00 można nadsyłać swoje nagrania na SuperSam Forum i wygrać szansę zaprezentowania się na Scenie Mistrzów. Dźwięki w formacie mp3 o długości od 3’44’’ do 4’33’’ należy wysłać na adres: supersam@plama.art.pl

Program

4.10.2012 / bilety: 20 zł / dzień

godz. 19.00 Sławek Janicki – Jak założyć klub, w którym można grać na kontrabasie solo
i jak to się robi? Wykład i koncert

godz. 20.00 Olga Szwajgier

godz. 21.00 Forum Mistrzów Improwizacji Solowej – wstęp na akredytacje

5.10.2012 / bilety: 20 zł / dzień

godz. 19.00 Oleg Dziewanowski – Moje spotkanie ze Karlheinz’em Stockhausen’em – droga od zapisu do swobodnej improwizacji.

godz. 20.00 Zdzisław Piernik

godz. 21.00 Forum Mistrzów Improwizacji Solowej – wstęp na akredytacje

6.10.2012 / bilety: 20 zł / dzień

godz. 19.00 Suavas Lewy – Łódź na oceanie dźwięków - od Zappy do Cage'a - rejs trwa

godz. 20.00 Audrey Chen

godz. 21.00 Forum Mistrzów Improwizacji Solowej – wstęp na akredytacje