FLY w Pardon, To Tu

Autor: 
redakcja, mat. pras.

FLY to zespół zajmujący szczególne miejsce na współczesnej, amerykańskiej jazzowej scenie muzycznej. Tworzą go trzy wielkie indywidualności:  saksofonista tenorowy Mark Turner, perkusista Jeff Ballard i kontrabasista Larry Grenadier. Ich wspólnie komponowana muzyka, to (powołując się na słowa Chica Corea) "coś zupełnie nowego, muzyczne doświadczenie intymności, głębokiej osobistej rozmowy i wulkan kreatywności". 13-go czerwca trio wystąpi w Pardon, To Tu.

Muzycy FLY to określeni muzycznie indywidualiści, którzy spotkali się aby połączyc swe odmienne doświadczenia i stworzyć doskonale współbrzmiące i oryginalne Trio. Każdy z muzyków ma na swym koncie szereg indywidualnych dokonań i swój własny, rozpoznawalny styl.

Muzyka Fly według ich samych, to połączenie wielu muzycznych eksperymentów, tradycji, historii i misteriów. Artyści tworzą róznorodność brzmień w bezpretensjonalny sposób - wyrażając pełną gamę swych możliwości bez zbędnych zabiegów w prostocie i czystosci formy.

W swej głęboko zakorzenionej miłości do jazzowej tradycji, muzycy FLY czerpią z niej by rozwijać się w kierunku coraz szerszej palety tonalnych brzmień wykorzystując swe bogate doświadczenia zdobyte w trakcie solowych występów.

CO? – FLY
KTO? – Mark Turner, Jeff Ballard, Larry Grenadier
GDZIE? – Pardon, To Tu, Warszawa
KIEDY? – 13/06/2016, 20:30
BILETY? – 50 zł