Flower In The Dirt Paula McCartneya - we wszystkich formatach świata.

Autor: 
Redakcja (materiały organizatora)
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

Długo oczekiwana premiera 10go albumu Paula McCartneya z kolekcji Archive Collection trafiła już do sklepów. Album Paula McCartneya Flowers In The Dirt z  1989 roku, który królował na szczytach list przebojów zostanie ponownie wydany w kilku formatach przez MPL/Capitol/Universal Music. 

Wydanie najnowszego dzieła Flowers In The Dirt  Paula McCartneya jak zawsze jest osobiście przez niego nadzorowane. Flowers in the Dirt to jeden z najbardziej uznanych albumów lat 80-tych, nominowany do BRIT Award i Grammy Award.  To na tym albumie swoje siły połączyli Paul McCartney i Elvis Costello który był współkompozytorem części utworów (My Brave FaceYou Want Her TooDon’t Be Careless Love and That Day is Done) oraz tacy twórcy jak Mitchell Froom, Trevor Horn, David Foster, Steve Lipson. Gitarzysta Pink Floyd - David Gilmour - pojawił się w utworze We Got Married  a George Martin  zaaranżował nagranie Put It There.

 

Flowers In The Dirt Deluxe Edition Box to będzie kolejna perełka do kolekcji albumów Paula McCartneya. Oprócz wspaniałych nagrań audio i video wersja Deluxe zawierać będzie 32 stronicowy handbook z odręcznymi notatkami Paula McCartneya, 64 stronicowy katalog fotografii z wystawy Lindy McCartney z 1989 roku zatytułowanej Flowers in The Dirt oraz 112 stronicową książkę o powstawaniu albumu min. z wywiadami z Paulem McCartneyem i Elvisem Costello, informacja track-by track o każdy nagraniu oraz niepublikowane zdjęcia autorstwa Lindy McCartney.

Sesje nagraniowe do Flowers In The Dirt rozpoczęły się w 1987 roku a większa część albumu nagrań powstała  w studio Paula Hog Hill Mill  w Sussex.

Oryginalny 13 nagraniowy album został zremasterowany w Abbey Road Studios. Edycja Deluxe zawiera 18 bonusowych - nigdy wcześniej niewydanych -  nagrań, napisanych i wykonywanych przez Paula i Elvisa na 2 dyskach. Wersja Deluxe zawiera także dodatkowy kontent digitalowy trzech nagrań I Don’t Want To Confess, Shallow Grave i Mistress And Maid.

 

DVD, które dostępne jest z wersją Deluxe zawiera wszystkie video z albumu, trzy nowe filmy z archiwalnym materiałem pokazującym proces tworzenia płyty oraz materiał zatytułowany Put It There oryginalnie wydany na VHS w 1989 roku,  „behind the scenes” z prac nad albumem Flowers In The Dirt a także fragmenty występów ze światowej trasy koncertowej z 1989 roku.

Z kolei Wersja 2CD zawiera zremasterowane versje nagrań na dysku pierwszym oraz niewydane wcześniej nagrania Paula i Elvisa na drugim dysku. 

Wersja vinylowa (podwójny winyl) posiada także dodatkowy content digitalowy. LP 1 zawiera zremasterowane nagrania z oryginalnej wersji, ale bez nagrania  Où Est Le Soleil? (które pojawi się właśnie jako dodatkowy bonus digital) Drugi vinyl zawiera niewydane wcześniej nagrania Paula i Elvisa.

Tagi: