Flow Of Everything - najnowsza płyta duetu Michael Bisio i Matthew Shipp już dostępna.

Autor: 
Redakcja (Materiały prasowe)
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

10 lat temu na rynku płytowym ukazał się album Floating Ice. Za klawiaturą fortepianu zasiadł legendarny pianista Matthew Shipp i wyśmienity kontrabasista Michael Bisio. Być może mogło się wówczas wydawać, że to jedynie jednorazowe przedsięwzięcie. Znakomity, ale okazjonalny niemal duet dwóch wspaniałych mistrzów w swoich klasach instrumentalnych, którzy co prawda znają się dobrze i grywali razem wiele razy, to jednak jako working band zapewne nie będą mieli szansy przetrwać, bo przecież każdy z nich jest człowiekiem bardzo zajętym.

Okazało się jednak, że obydwaj gentelmani to na tyle bliscy muzyczni przyjaciele, a także artyści, którym w muzycznej podróży jest ze sobą bardzo po drodze, że nawet pandemiczne restrykcje nie zachwiały jej podwalinami. Na kolejne płytowe wcielenie ich kolaboracji trzeba było jednak poczekać całą dekadę. Ale w końcu album Flow Of Everything powstał i od 21 stycznia jest dostępny na rynku. Płytę wydała oficyna wydawnicza Fundacji Słucha! – FSRecords.

Materiał nagrany został, jak to często bywa przy okazji tych artystów w słynnym, brooklyńskim, studiu nagraniowym Park West pod czujnym i wyrafinowanym uchem Jima Clousa i lada moment trafi na sklepowe półki nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Póki co album dostępny jest na stronach serwisu Bandcamp.

Michael Bisio & Matthew Shipp - Flow Of Everything

Michael Bisio - bass
Matthew Shipp - piano

1. Flow 9.25
2. Bow For Everyone 6.18
3. Everything 2.35
4. Of Now 7.49
5. Of Everything 11.59
6. Go-Flow 5.25
7. Flow Of Everything 6.33
8. Pockets 7.05
9. Panel 5.56
Total Time: 63.25

 

Tagi: