Finał Jazz Juniors 2019 już w sobotę

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

30 listopada, ostatniego dnia tegorocznej edycji festiwalu Jazz Juniors, w Muzeum Inżynierii Miejskiej, w Krakowie, z solowym recitalem wystąpi Ernst Reiseger, po którym usłyszymy duet Adam Pierończyk i Mino Cinelu. Na zakończenie wieczoru w Piec Art Acoustic Jazz Club pojawi się Mateusz Pałka Project.

Wiolonczelista i kompozytor Ernst Reijseger jest kreatywnym partnerem poetów, tancerzy, aktorów, malarzy, rzeźbiarzy, fotografów i filmowców. Reijseger zrealizował muzykę do filmów dla Wernera Herzoga oraz Alexa i Andrew Smithów.

Jego występy na żywo są niezwykłym przeżyciem, opierającym się na odważnej i nieskrępowanej komunikacji.

Muzyczne współprace Reijsegera obejmowała takie postaci jak Harmen Fraanje, Han Bennink, Misha Mengelberg, Steve Lacy, Uri Caine, Yo Yo Ma, Giovanni Sollima, Erik Bosgraaf, Dutch Wind Ensemble, Forma Antiqua, Trilok Gurtu, Tenore e Concordu de Orosei, Groove Lélé, Nana Vasconcelos, A Filetta czy  Trilok Vasconcelos.

Od ponad dziesięciu lat Reijseger jest członkiem tria Reijseger Fraanje Sylla.

Niezależnie od tego, czy gra na perkusji, basie, gitarze, klawiszach, czy śpiewie, Mino Cinelu wnosi do muzyki swoją wyrazistą osobowość pełną ciepła i radości życia, połączoną z wieloletnimi doświadczeniem w wielu stylach z całego świata - od ulic Paryża po deltę Mississippi i karaibską wyspę Martynikę. Równie swobodnie czuje się w roli sidemana, jak i stając na czele muzycznych projektów, czy to kierując zespołem, czy też wykonywać koncerty solowe.
 
CO? – Jazz Juniors 2019: Ernst Reiseger | Adam Pierończyk / Mino Cinelu | Mateusz Pałka Project
KTO? – Ernst Reiseger / Adam Pierończyk, Mino Cinelu / Mateusz Pałka Project: Mateusz Pałka, Piotr Narajowski, Maks Olszewski
GDZIE? – Muzeum Inżynierii Miejskiej / Piec Art Acoustic Jazz Club, Kraków
KIEDY? – 30/11/2019; 19:00 / 22:00
BILETY? – Cricoteka: 20 zł, 50 zł, 70 zł / Piec Art Acoustic Jazz Club: 10 zł
Tagi: