Filmowe tematy na jazzowo w wykonaniu tria Witolda Janiaka

Autor: 
Redakcja

„Cinema Meets Jazz”to projekt tria pianisty Witolda Janiaka, stanowiący stylowe aranżacje znanych tematów muzyki filmowej na akustyczne trio jazzowe, które w najbliższym czasie zostaną zaprezentowane w wykonaniu tria w składzie: Witold Janiak – fortepian, Rafał Różalski – kontrabas i Kamil Miszewski – perkusja z towarzyszeniem studentów Warszawskiego Studium Jazzowego w Konstantynowie Łódzkim, Olkuszu, Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim.

W programie koncertów znajdują się autorskie opracowania tematów muzyki filmowej, m.in. z "Dirty Dancing", "Forresta Gumpa", "8 mili", "Chinatown", czy "Rosemary Baby. Całość materiału tworzy "pełnometrażowy" koncert składający się z około 10 tematów filmowych.

„Wszyscy pamiętamy finałową scenę z „Dirty Dancing”, raperskie pojedynki z „8 mili” czy choćby zaklejony nos Jacka Nicholsona z „Chinatown”. Moja osobista historia, historia poznawania świata, znaczyła się muzyką z filmów. Emocje, które wtedy mi towarzyszyły powracają za każdym razem gdy słyszę lub gram pierwsze takty muzyki do tych obrazów. Razem ze znakomitymi muzykami: Kamilem Miszewskim i Rafałem Różalskim, chciałbym pokazać Państwu kawałek swojego świata i zachęcić do odnalezienia w nim swojej własnej historii. Serdecznie zapraszam.” Witold Janiak

7.11 – MOK. Konstantynów Łódzki, godz. 19:00

8.11 – Galeria Sztuki Współczesnej, Olkusz, godz. 18:00

18.11 – Parafia Św. Teresy (ul. Kopyćińskiego 1/3), Łódź, godz. 20:00

20.12 – Ośrodek Działań Artystycznych, Piotrków Trybunalski, godz. 19:00