Filmowe piosenki Normy Winstone

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Norma Winstone – legenda brytyjskiej sceny jazzowej, nagrał nową płytę dla ECM. Album zatytułowany jest „Descansado - Song For Films” i jak twierdzi wydawca to „Inspirująca podróż do świata kina”.

Usłyszymy więc muzykę takich kompozytorów, jak Nino Rota, Michel Legrand, William Walton, Bernard Herrmann i Ennio Morricone w nowych aranżacjach Klausa Gesinga i Glauco Veniera. Utwory znane z filmów Scorsese, Godarda, Wendersa, Jewisona, Zeffirellego, Oliviera i wielu innych.

W niektórych z nich słyszymy słowa Normy Winstone, która, będąc jedną z najwybitniejszych wokalistek jazzowych na świecie, jest także znakomitą autorką tekstów. Na nowym albumie, jej znakomite trio wspomaga dwóch specjalnych gości: norweski perkusjonista Helge Andreas Norbakken i włoski wiolonczelista klasyczny Mario Brunello. Norbakken jest znany ze współpracy z Jonem Balke, Mathiasem Eickiem i Jonem Hassellem, natomiast Brunello to jeden z najzdolniejszych instrumentalistów specjalizujących się w muzyce współczesnej. ”Descansado – Music for Films” było zarejestrowane w ArteSuono Studio w Udine w marcu 2017 roku.

Tagi: