Festiwal jaZZ i okolice rozdaje wejściówki na koncert Jim Black Trio

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
Laki Sideris

Jim Black Trio wystąpi 9 listopada o godz. 19:00 w Sali Koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych (ul. Wawel 2) w Sosnowcu. Na koncert wstęp wolny - warunkiem jest zgłoszenie mailowe chęci uczestnictwa w tym wydarzeniu. Zaprasza Festiwal jaZZ i okolice.

Elias Stemeseder – fortepian
Thomas Morgan – kontrabas
Jim Black – perkusja

Wstęp wolny - pod warunkiem zgłoszenia mailowego wysłanego na adres: festiwal@jazziokolice.com


Jim Black należy obecnie do najbardziej wziętych perkusistów nowojorskiej sceny muzycznej. I to nie bez powodu, Posiada niezwykłą wyobraźnię oraz zdolność do tworzenia skomplikowanych struktur rytmicznych. Jest jednym z niewielu perkusistów, którzy wypracowali własny, łatwo rozpoznawalny styl gry na bębnach. Stale współpracuje m.in. z Ellerym Eskelinem, Dave'em Douglasem, Uri Cainem, Lourie Anderson, Johnem Zornem, Timem Berne'em, Chrisem Speedem i Ralphem Alessim.

Jest liderem nowoczesnego jazzowego tria oraz zespołu AlasNoAxis wykonującego muzykę z pogranicza islandzkiej muzyki rockowej, ambientu i jazzu. Kolejnym zespołem który współtworzy jest kwartet Pachora trawestujący ludową muzykę Bałkanów. W w swoim fortepianowym trio nawiązuje do najciekawszych dokonań współczesnego jazzu. Przejmując rolę lidera jawi się jako przedstawiciel pokolenia artystów wychowanych w świecie postmodernistycznej kultury. Dla niego eklektyzm nie jest sposobem na przełamanie ograniczeń gatunkowych ani, tym bardziej, obrazoburstwem. Dla Blacka i jego generacji eklektyzm jest chlebem powszednim, naturalnym językiem wypowiedzi, w którym się wychowali.
Występ tria tego utalentowanego perkusisty z pewnością będzie ekscytującym doświadczeniem. Black jest bowiem wszechstronnym muzykiem, który inspiracje czerpie z bardzo wielu gatunków muzyki, w związku z tym, w nowej sali koncertowej w Sosnowcu, możemy spodziewać się naprawdę niezwykłego koncertu.


www.jazziokolice.com