Evan Parker & RGG Trio - Piąte urodziny Jazzarium w krakowskiej Alchemii

Autor: 
Redakcja

15 czerwca stuknie nam 5 lat. Nie jest to jeszcze wiek pełnoletni, ale w rzeczywistości sieciowej czas chyba liczy się  trochę inaczej. Mali czy dorośli i tak jesteśmy bardzo szczęśliwi, że dzięki Wam i dla Was mogliśmy przez ten czas robić to co robimy. Bez Was - zarówno tych, którzy słuchają płyt, chadzają na koncerty, jak również i tym, którzy i płyty i koncerty dla nas wszystkich organizują - nie bylibyśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy i zapewne nie znaleźlibyśmy w sobie siły, by dalej działać. Już dziś zapraszamy Was wszystkich do wspólnego świętowania!

Nie jesteśmy wielkimi fanami hucznego czczenia jubileuszy, ani wielkich fet, które tak często towarzyszą muzyce jazzowej - z PRowskim hałasem głośniejszym od muzyki, której miał on służyć. Nie mniej piąte urodziny to dla nas wydarzenie ważne. I bardzo zależało nam żeby jego wagę jakoś adekwatnie uczcić.

Jak to zrobić? Na pewno muzyką, ale jaką? Chcieliśmy by z okazji naszych urodzin zabrzmiała muzyka, której jeszcze wcześniej nie było. Taka, do której odbioru nie sposób się przygotować: będzie pełna ryzyka z jednej strony - z drugiej zaś może otworzyć nowe horyzonty i nam i muzykom, którzy ją dla nas zagrają.

Dlatego też postanowiliśmy zaprosić muzyków, których teoretycznie wiele dzieli - począwszy od stażu na scenie, kraju pochodzenia, a na skali doświadczeń skończywszy - a praktycznie jeszcze więcej łączy:  ot choćby fakt, że położyli swoje życie na ołtarzu muzyki, działają konsekwentnie i z takim samym olśnieniem jak to miało miejsce na początku ich karier spoglądają na muzykę i co ważne nieustannie kroczą własną drogą.

Jesteśmy zaszczyceni mogąc dziś ogłosić, że na jednej scenie zagrają dla nas wszystkich wielki mag improwizacji i saksofonów Evan Parker i naszym zdaniem najbardziej obiecujący zespół naszej sceny RGG Trio i co szczególnie ważne nie osobno, ale razem, niosąc muzykę, której żaden z nich i żadne z nas się nie spodziewa.

Wszystko to odbędzie się w miejscu dla muzyki improwizowanej ogromnie ważnym, w klubie na deskach którego wydarzyło nieskończenie wiele wspaniałej muzyki a część z niej udało się zachować od zapomnienia na bezcennych płytach firmy Not Two i nie tylko.

Zapraszamy więc do krakowskiej Alchemii, na ulicę Estery 5, tam gdzie od ponad 10 lat dzieje się Krakowska Jesień Jazzowa, 12 czerwca 2016 roku. Wszystko przygotowane. Brakuje jeszcze Was!


Co: Jazzarium.pl Not Taking Five – Piąte Urodziny Jazzarium - Evan Parker i RGG Trio

Kto: Evan Parker – saksofony, Łukasz Ojdana – fortepian, Maciej Garbowski – kontrabas,

Krzysztof Gradziuk – perkusja

Kiedy: 12 czerwca 2016. godz. 20:00

Gdzie: Klub Alchemia, Estery 5, Kraków

Bilety: 30 PLN, w dniu koncertu 35 PLN

dostępne http://alchemia.com.pl/program/urodziny-jazzarium-evan-parker-w-alchemii/

 

Tagi: