ETHAN IVERSON ZAPOWIADA WYDANIE SWOJEGO PIERWSZEGO ALBUMU DLA BLUE NOTE RECORDS PREMIERA 11 LUTEGO 2022

Autor: 
Redakcja (Materiały prasowe)
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

Pianista i kompozytor Ethan Iverson zapowiada swój debiut w Blue Note wydaniem albumu Every Note Is True, który ukaże się 11 lutego 2022 roku. Na płycie usłyszymy nowo powstałe Trio Iversona stworzone z basistą Larrym Grenadierem i legendarnym perkusistą Jackiem DeJohnette. Artysta spogląda wstecz na swoją muzyczną historię powracając do jazzu inspirowanego muzyką pop/rock, jaką tworzył z The Bad Plus, grupą, której Iverson był współzałożycielem w 2000 roku.

Album Every Note Is True otwiera kompozycja zatytułowana „The More It Changes”. W utworze pojawia się 44-głosowy wirtualny chór. Żona pianisty, pisarka Sarah Deming, napisała tekst, który nadał tytuł albumowi. „Jestem okropnym wokalistą” — przyznaje Iverson. „Mój głos można usłyszeć głęboko schowany w miksie. Niemniej uwielbiam amatorskie śpiewanie! Chór amatorski czy chór dziecięcy to wspaniałe brzmienie.”

Singiel „The More It Changes/The Eternal Verities”, zapowiadający album już jest dostępny w serwisach cyfrowych

Od czasu odejścia z The Bad Plus pod koniec 2017 roku, Iverson podejmował się różnych projektów, w tym współpracy z ikonicznymi perkusistami Billy Hartem i Albertem "Tootie" Heathem. Nagrywał też z trębaczem Tomem Harrellem i saksofonistą Markiem Turnerem. Komponował na orkiestrę, big band oraz dla Mark Morris Dance Group. Każdy z tych projektów, wraz z uznanym, prowadzonym od dawna blogiem Do the Math i publikacjami w The New Yorker i The Nation, pozwolił Iversonowi czerpać inspiracje z różnych dziedzin.

Podczas gdy Every Note Is True zawiera elementy stylistyczne ukształtowane w ciągu 17 lat wspólnej pracy z The Bad Plus, to nie ma wątpliwości, że album prezentuje zupełnie inne trio, kierowane przez bardziej dojrzałego kompozytora.. Podczas nagrań Iverson, jako lider, wykazał się wnikliwym zrozumieniem talentu każdego z muzyków, co pomogło im zbudować prawdziwie inspirujące, zespołowe brzmienie.

Tagi: