Ethan Iverson odchodzi z The Bad Plus

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

Słynna i znakomita formacja The Bad Plu ogłosiła na swojej facebookowej stronie sensacyjną informację. Ethan Iverson - jeden z trzech ojców założycieli formacji opuści ją do końca tego roku. Równie sensacyjne będzie zastępstwo. Od 2018 roku za klawiaturą fortepianu zasiądzie pianista Orrin Evans.

A oto oryginalna wiadomość: Wkrótce zaczniemy nowy iekscytujący nowy rożdział w życiu grupy. Od 1 stycznia 2018 roku The Bad Plus składało się będzie z Reida Andersona - kontrabas, Dave'a Kinga - perkusja oraz nowego członka, pianistę Orrina Evansa. Ethan Iverson dotyczasowy pianista dokończy z nami trasę koncertową promującą album "It's Hard" (wydaną przez Okeh Records - przyp. redakcji), która zakończy się sylwestrowym koncertem w nowojorskim klubie VIllage Vanguard.

The Bad Plus był od samego początku zespołem w najpirawdziwszym znaczeniu tego słowa. grupą pasionatów, współpracowników bez wyznaczonej roli lidera. Ten duch z taką samą siłą obecny będzie także wówczas gdy dołączy do nas Orrin. To nie jest akt zmiany ani test. Znamy i szanujemy Orrina jako muzyka i człowieka dłużej niż istnieje THe Bad Plus. Jego serce i talent czyni z niego idealnego partnera w naszych dalszych poszukiwaniach. 

Nowy album, już w nowym składzie, nagray zostanie na przłeomie tego roku, wydany będzie w roku 2018 oraz popraty koncertami podczas krótych usłyszeć będzie można także kompozycje z całego dorobku grupy. Jesteśmy wdzięczni wszystkim wspierającym nas fanom i zapraszamy Was wraz z nowymi słuchaczami, abyście zostali dalej czescią naszej muzycznego rozwoju. Dostarczymy Wam ekscytującej muzyki.

Tagi: