Escape Velocity nowa płyta THeo Crockera już na sklepowych półkach

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

Zdążyliście polubić Theo Crockera, jeśli tak to dobrą informacją jest, że od kilku dni możecie cieszyć się jego drugą płyta w karierze. Po bardzo ciepło przyjętym albumie AfroPhysicist na sklepowe półki być może u nas także przyszedł czas by pojawiła się płyta Escape Velocity.

Podobnie jak jej poprzedniczka tak i ta została wydana przez DDB Records będącą w marketingowym portfelu Sony Music Masterworks/OKEH Records. Młodemu trębaczowi towarzyszą w nagraniu Anthony Ware i Irwin Wall na saksofonach i flecie, Michael King na fortepianie, pianista Eric Wheeler oraz znany nam choćby z występów u boku Petera Evansa znakomity młody perkusista Kasa Overall Razem panowie tworzą DVRK FUNK.

Jak do tej pory nie mieliśmy jeszcze okazji przekonać się na żywo jak sprawy wyglądają z Theo Cockerem. W polskich organizatorach życia koncertowego, jak póki co wnuk legendy nowoorleańskiego jazzu Doca Cheatama nie wzbudził większego zainteresowania, albo nie zachęcił na tyle by podjąć ryzyko zaproszenia go na koncerty. Nie widać go również w tegorocznych festiwalowych zapowiedziach, na razie więc będzie musiało nam wystarczyć nowe nagranie płytowe, które jak sam Cocker opowiada jest odpowiedzią na to wszystko co nas otacza i nie ogranicza się do inspiracji jednym szczególnym stylem. „No matter what we deal with, remember it's going to be alright” wyznaje z być może nieco naiwną szczerością.

Tagi: