Eryk Kulm i Quintessence przygotowują nowy album

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Od premiery ostatniego albumu zespołu Quintessence mineło 12 lat. Ile jeszcze będziemy musięli czekać zależy od was. Eryk Kulm zwraca się do słuchaczy z prośbą o pomoc w wyjadniu najnowszej płyty. Akcję można wsprzeć do 11-go października.

O nowej płycie Kulm mówi: " Chciałbym aby nowa płyta była płytą moją, osobistą, z wcześniej nie publikowanymi utworami, skomponowanymi między innymi przez muzyków z zespołu. Są to świetni, młodzi, utalentowani muzycy z którymi świetnie mi się gra i uważam że płyta może być naprawdę dużą dawką przepełnionego swingiem jazzu. Quintessence."

Zespół Quintessence został założony w roku 1990 z inicjatywy Eryka Kulma. W trakcie swojej wieloletniej działalności przez skład ten przewinęli się muzycy światowej renomy (Leszek Możdżer, Ed Schuller, Piotr Wojtasik, Dolph Castellano, John Ruocco), artyści rodzimej sceny jazzowej (Wojciech Karolak, Piotr Baron, Jacek Niedziela-Meira, Wojciech Niedziela, Andrzej Jagodziński, Robert Majewski, Kuba Stankiewicz, Henryk Miśkiewicz, Zbigniew Jaremko) oraz najbardziej rozchwytywani muzycy młodszego pokolenia (Paweł Tomaszewski, Paweł Kaczmarczyk, Jerzy Małek, Jan Smoczyński, Tomasz Grzegorski) oraz wielu innych. Nie trzeba dodawać, że skład ten występował na najważniejszych polskich oraz zagranicznych festiwalach jazzowych.

 

Tagi: