Enrico Rava na rozpoczęcie 25. Jazzu na Starówce

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Już dziś, 6 lipca, o 19:00, koncertem Enrico Rava Special Edition - 80th Anniversary, na Rynku Starego Miasta, w Warszawie, rozpocznie się 25. jubileuszowa edycja Plenereowego Festiwalu Jazz na Starówce.

Enrico Rava - jego nazwisko od lat widnieje w rankingach najlepszych światowych trębaczy. Należy do najważniejszych twórców  europejskiego jazzu. Od lat jest związany z brzmieniem i projektami firmowanymi przez ECM Records.  Włoski trębacz jest jednym z słynniejszych jazzmanów starego kontynentu. Imponująca dyskografia i nagrania z tuzami jazzu jak : Gil Evans , Michel Petrucciani, John Abercrombie, Pat Metheny, Joe Lovano, Avishai Cohen, w tym z Tomaszem Stańko.
XXI wiek to dla Enrico Ravy kolejne znakomite albumy,  koncerty, nagrania i zasłużona sława. To szczególny rok dla artysty. Z okazji 80. rocznicy urodzin  odbywa się światowa trasa koncertowa  trębacza. W specjalnej edycji koncertu towarzyszyć mu będzie  grupa niezwykłych muzyków z którymi współpracował w ostatnich latach: Giovanni Guidi,Gianluca Petrella, Francesco Diodati ,Gabriele Evangelista i Enrico Morello .

CO? – Jazz na Starówce: Enrico Rava Special Edition - 80th Anniversary
KTO? – Enrico Rava
GDZIE? – Rynek Starego Miasta, Warszawa
KIEDY? – 06/07/2019; 19:00
BILETY? – Wstęp wolny

Tagi: