The Early Bird Gets - najnowszy album tria Rempis / Lopez / Packard

Autor: 
Redakcja (materiały promocyjne)
Autor zdjęcia: 
materiały promocyjne

Aktywność wydawnicza Chicagowskiego saksofonisty altowego Dave’a Rempisa jest imponująca. Rempis nie próżnuje sporo gra zarówno w USA jak i Europie i prowadzi jednocześnie kilka formacji, które na stałe wpisały się w krajobraz jazzu na świecie. Wielkie magazyny jazzowe po obydwu stronach Atlantyku wydają się umiarkowanie śledzić jego poczynania i to właściwie można uważać za wystarczającą rekomendację aby na poważnie zainteresować się muzyką Dave’a Rempisa, do czego zresztą czytelników Jazzarium.pl zachęcać bardzo nie trzeba.

Jeszcze nie tak bardzo dawno sam był młodym saksofonistą zdobywającym szlify u boku Kena Vandermarka. Teraz bywa, że sam występuje w roli mentora. Najlepiej przekonamy się o tym z sięgając po album, który od wczoraj czyli od 26 lutego trafił do światowej sprzedaży. Płyta zatytułowana jest „The Early Bird Gets” i nagrana została jako efekt prawie dwuletniej działalności nowego tria, w skład którego oprócz lidera wchodzą dwa gorące nazwiska młodej, nowojorskiej sceny muzyki improwizowanej, kontrabasisty Brandona Lewisa i perkusisty Rayana Packarda tu sięgającego także po zestaw urządzeń elektornicznych.

Obydwaj panowie, jak to bardzo często zdarza Siena tamtejszej scenie muzycznej nie ograniczają się wyłącznie do estetyki jazzowej. Na stałe współpracują zarówno z zespołami muzyki współczesnej jak również kapelami Indie rockowymi, a w gronie formacji zalianych ich talentem są takie zespoły jak Dal Niente Ensemble, Fonema Consort, MOCREP, ZRL, Skeletons, czy Wei Zhongle.

Album zawiera nagranie studyjne dokonane w marcu 2018 roku i ukazało się nakładem założonej przed laty przez Dave’a Rempisa oficyny wydaniczej Aerophonic Records. A oto fragmenty albumu.

Tagi: