Dzisiaj Wovoka w Powiększeniu!

Autor: 
Redakcja

Zespół Wovoka to muzyczny hołd złożony zapomnianym kulturą religijnym Ameryki Północnej. Skład ten interpretuje przede wszystkim bluesy pochodzące z pierwszych nagrań terenowych jak i muzykę czarnych Indian i Indian północno amerykańskich jak i tworzy własne kompozycje wzorowane na tych tradycjach. Przewodnikiem w tej podróży jest wielki muzyczny erudyta Raphael Rogiński. Rola narratora przypadła Mewie Chabierze i jej niezwykłemu głosowi. Całości dopełniają Ola Rzepka (tym razem nie na bębnach a przy organach) oraz Paweł Szpura (tym razem znów na bębnach). 

Tak pisaliśmy o koncercie tej grupy dawno, dawno temu, na Chłodnej25:

"Blind Willie Johnson czy kolejny niewidomy wielebny Gary Davis, w najbardziej niezwykłych snach nie mogli przewidzieć, że przeszło pół wieku po śmierci, ich twórczość będzie poruszała muzyków i słuchaczy gdzieś w jakiejś Polsce, w jakiejś wolskiej piwnicy. Tak to jednak bywa, kiedy niezwykłe słowa i kompozycje, spotkają niezwykłych muzyków, w niezwykłym miejscu. A teraz marsz do studia, by z tego wieczoru nie zostały tylko wspomnienia!"

"Raphael Rogiński powinien mieć policyjny dozór. Minister Kultury powininen nałożyć go na tego gitarzystę, by ten jak najszybciej wszedł do studia i rejestrował, w jak najlepszych warunkach, swoje kolejne muzyczne projekty. Wydawało mi się, że przywykłem do tego, że Rogiński jest dobry. Myślałem, że tego wieczoru, na Chłodnej25, wiele mnie nie zaskoczy. Jednak, jak za każdym razem, Raphael po kilku dźwiękach, brutalnie przypomniał wszystkim zgromadzonym (jak zawsze, w nadkomplecie), że jest bardzo, bardzo, bardzo dobry!"

 

Co? WOVOKA

Kto? Mewa Chabiera - Vocal; Raphael Rogiński - Guitars; Ola Rzepka - Organs; Paweł Szpura - Drums

Gdzie? Powiększenie, Nowy Świat 27 (w podwórku)

Kiedy? Dziś, piątek 8 lutego 2013, godz. 20:00

Bilety? 25 PLN
 

Tagi: