Dzisiaj na scenie Jazzarium Cafe wystąpią Patrycja Modlińska i Marcin Olak

Autor: 
Redakcja

Wokalistka Patrycja Modlińska zaśpiewa dzisiejszego wieczoru przy akompaniamencie gitarzysty Marcina Olaka na scenie Jazzarium Cafe. Start o godz. 21:00

Jazzarium Cafe, Warszawa

Repertuar duetu to standardy i kompozycje autorskie, jednak najważniejszy w tym projekcie jest sposób podejścia do wykonywanego materiału. Muzycy improwizują, bawią się melodiami i harmonią, a nawet formą utworu. Wykorzystują możliwości barwowe swoich instrumentów tak, jakby próbowali dotrzeć do granic ich możliwości. Podczas koncertu możemy więc usłyszeć obok śpiewu jazzowego i klasycznego także elementy beatboxu, a gitara bywa preparowana, przestrajana i zapętlana.

Patrycja Modlińska jest wokalistką uniwersalną. Z wdziękiem porusza się na pograniczu jazzu, popu i rocka, zdobywając uznanie publiczności swoimi oryginalnymi interpretacjami. Występuje z kwartetem wokalnym B.A.Ch., z którym zdobyła wiele prestiżowych nagród na ogólnopolskich festiwalach piosenki. Współpracuje z Urszulą Borkowską, Marcinem Olakiem, zespołem Sounds Like Jazz oraz Teatrem Rampa. Od 20. lat śpiewa w chórze Alla Polacca przy Teatrze Wielkim w Warszawie. W listopadzie 2007 roku ukazała się płyta Kayanisa "When the Abandoned Pelicans Die", do której nagrała partie wokalne.

Marcin Olak- gitarzysta, kompozytor, aranżer. Jako jeden z nielicznych gra jazz na gitarze klasycznej i akustycznej, wykorzystując specyficzne możliwości brzmieniowe i artykulacyjne tych instrumentów; czasem sięga też po gitarę elektryczną. Chętnie porusza się na pograniczu różnych stylistyk: między jazzem a muzyka współczesną, między formą zamkniętą a improwizowaną. Koncertuje i nagrywa solo i w zespołach: od formacji free - jazzowych, poprzez orkiestrę symfoniczną, aż do klasycznych zespołów kameralnych. Na szczególną uwagę zasługuje jego autorski projekt, Marcin Olak Trio, zdobywający uznanie coraz to szerszej publiczności. Marcin także aranżuje i komponuje - jest autorem utworów kameralnych, tematów jazzowych i piosenek, nie stroni także od większych form. Jego koncert na trio jazzowe i orkiestrę - Impresje na gitarę, kontrabas, perkusję i smyczki - został zaprezentowany podczas Warszawskiego Festiwalu Gitarowego.

21.09.2012, Warszawa

Jazzarium Cafe, godz. 21:00

Bilety: 15zł