Dziś w Hipnozie...Adam Bałdych Quartet feat. Dana Hawkins

Autor: 
Redakcja

Okrzyknięty w wieku 16 lat "cudownym dzieckiem" Adam Bałdych jest dziś chyba najbardziej obiecującym improwizatorem młodego pokolenia. Już dziś będzie można usłyszeć w Klubie Hipnoza w towarzystwie innego młodego zdolnego - Piotra Orzechowskiego (fortepian) a także Andrzeja Święsa (kontrabas) i nowojorskiego perkusisty Dana Hawkinsa.

Muzyka Bałdycha to Muzyka Skrajności, o krok od wybuchu. Skrajna emocjonalnie, często zestawiająca różne style, wirtuozerska i wciąż poszukująca nowych i ciekawych brzmień.

Sam o swoich inspiracjach mówi: Rachmaninow i RadioHead, Miles Davis i Jimi Hendrix.
Wyrzucony ze szkoły muzycznej za niepoprawne zachowanie i jazzowe aspiracje pare lat później zdobywa stypendium w prestiżowym Berklee College of Music oraz kończy Akademię Muzyczną w Katowicach z wyróżnieniem. Już jako 15-latek potrafił urwać się ze sprawdzianu z biologii aby wsiąść w pociąg a wieczorem grać w Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu dla 3000 osób zebranych na festiwalu
Wrocław Jazz. Jest laureatem praktycznie wszystkich najważniejszych konkursów jazzowych w Polsce.
 
Tak o najnowszej płycie Adama Bałdycha napisał dla New York, New York Robert Sutton:
Nazywają go „Evil”. Owszem, jest to nickname, ale Adam nie posiada ani kłów, ani diablich rogów na głowie. W rzeczywistości, nie ma w nim nic złego ani złości, chociaż kilka razy na swoim nowym albumie, Magical Theatre, jego brzmienie sprawia wrażenie, jakby skrzypce płonęły żywym ogniem.
 
Nowy album Magical Theatre, absorbujący z polskiego folku (przez całe życie artysty), muzyki klasycznej i nowoczesnego jazzu, tak naprawdę istnieje w swoim własnym odrębnym gatunku. Doskonała – wręcz nieskazitelna, wizjonerska gra Bałdycha składająca się na spektakl muzyczny Magical Theatre, odkrywa wręcz niewyobrażalne możliwości skrzypiec, od intensywności płonącego ognia do nieziemskiego piękna i wrażliwości. Bałdych osiąga ekstremum swojego emocjonalnego spektrum w obu kierunkach swą wyrazistą obrazowością, kreując w ten sposób
rodzaj poezji w narracji nut.
 
 
Zapraszamy na koncert kwartetu Adama Bałdycha z udziałem Dana Hawkinsa dziś o godzinie 20:00 w Klubie Hipnoza!
Mamy dla Was jedno podwójne zaproszenie na to wydarzenie!
 
Na chętnych czekamy pod adresem
kto pierwszy ten lepszy.

 

Tagi: