Dziś premiera nowej płyty Chicka Corei

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Przez dziesięciolecia Chick Corea czerpał ze swojego „hiszpańskiego serca”, czyli tradycji hiszpańskich, latynoskich i flamenco, które ukształtowały jego brzmienie. Teraz, wraz z nowym albumem „Antidote” Corea, w towarzystwie muzyków z Hiszpanii, Kuby, Wenezueli i USA, po raz kolejny zwraca się w latynoską stronę swojego muzycznego dziedzictwa.

„Antidote” Chicka Corei i Spanish Heart Band prezentuje klasyczne utwory z dwóch najbardziej popularnych albumów lidera zespołu: „My Spanish Heart” i „Touchstone”, a także nowe kompozycje oraz utwory takich kompozytorów jak Antônio Carlos Jobim, Paco de Lucía i Igor Strawiński.

„Antidote” jest dokładnie tym, na co wskazuje tytuł - muzycznym lekarstwem na burzliwe czasy, łączącym artystów z różnych kultur w celu stworzenia harmonijnej muzyki. Oprócz nowego zespołu na albumie wystąpił również znany panamski wokalista Rubén Blades oraz Gayle Moran Corea i Maria Biaca.

77 letni Corea zebrał do tego projektu wspaniały ośmioosobowy zespół. Z Hiszpanii jest tu gitarzysta flamenco Niño Josele i saksofonista/flecista Jorge Pardo. Obaj grali z mistrzem flamenco Paco de Lucią. Urodzony na Kubie basista Carlitos Del Puerto oraz wenezuelski perkusista Luisito Quintero zagrali na „Chinese Butterfly”, albumie, który Corea nagrał w 2017 roku z legendarnym bębniarzem Stevem Gaddem.

Trębacz Michael Rodriguez i puzonista Steve Davis tworzą sekcję dętą blaszaną, podczas gdy Marcus Gilmore podąża śladami swojego dziadka, wielkiego Roya Haynesa, mistrza perkusji i bliskiego współpracownika Corei. Zespół wzbogaca wschodząca gwiazda tańca flamenco Nino de los Reyes.

Tagi: