Dziś premiera albumu Piotra Schmidta - Saxesfull II

Autor: 
Redakcja (materiały wydawcy)
Autor zdjęcia: 
materiały promocyjne

Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Henryk Miśkiewicz, Maciej Sikała, Adam Wendt i Grzech Piotrowski to gwiazdy polskiego saksofonu jazzowego, które po raz kolejny obecne są na krążku Piotra Schmidta i jego kwartetu z cyklu Saxesful. 

Tym razem to część druga albumu, do którego materiał, podobnie jak do części pierwszej, nagrany został w czerwcu 2018 roku w studio Tokarnia Jana Smoczyńskiego. Jak czytamy w liner notes "Po przerwie związanej z pandemią koronawirusa, a także po niedawnej śmierci swego ojca, ikony polskiego jazzu, profesora Andrzeja Schmidta, którego miałem zaszczyt spotkać nie raz, Piotr powrócił do niewydanych nagrań z sesji “Saxesful” i wydał kontynuację owej płyty, częściowo w hołdzie pamięci swego ojca.
 
Premiera albumu nakładem wydawnictwa SJRecords jest dzisiaj 28 lipca 2021. Gdyby ojciec Piotra, Andrzej Schmidt, wciąż żył, skończyłby tego dnia 99 lat. Płyta ta dedykowana jest jego pamięci. 
 
Wydawca zaprasza dzisiaj na live-stream wywiad, który z Piotrem Schmidtem przeprowadzi prezes Śląskiego Jazz Clubu - Daniel Ryciak w pięknej scenerii Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu!
Start: 28 lipca - 20:30!!
link do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/11RSf2Nk1
Piotr Schmidt Quartet - Saxesful vol. II – Premiera 28 lipca 2021 (SJR056)
Więcej na www.sjrecords.eu
 

 

Tagi: