Dziś pierwszy dzień Lada - Lado w mieście!

Autor: 
Redakcja

Alte Zachen, DJ Lenar i Slalom (Cafe Kulturalna) oraz Ed Wood i Plum (Plac Zabaw) w środę i czwartek zainaugurują tegoroczną edycję festiwalu Lado w Mieście. 

Warszawskie wydawnictwo Lado ABC świętuje w tym roku 10 lat swojej muzycznej aktywności. Z tej okazji, w ramach wakacyjnego cyklu koncertów Lado w mieście usłyszymy chyba prawie wszystkich artystów, których muzyka przewinęła się od 2004 przez magnetofony Lado! Koncerty odbywać się będą w każdą środę i czwartek między 2 lipca a 28 sierpnia w klubie Plac Zabaw, dwukrotnie w Teatrze Studio a w razie niepogodny w Kulturalnej lub w Barze Studio.

ALTE ZACHEN
Kwartet złożony z Raphaela "Goldberga" Rogińskiego, Macia "Moritza" Morettiego, Barta "Tykinsteina" Tycińskiego i Oli "Brukvebaum" Rzepki swoje pierwsze koncerty grał jako "Żydowska Surferska Muzyka Religijna". I to właśnie grał, mieszając niguny z groove'ami, odwieczną tradycję z niekończącym się latem. Do tańca i do talmudu.
Po pewnym czasie kwartet zmienił nazwę na Alte Zachen (z jidysz "Stare Rzeczy"), pod którą w sierpniu 2012 wydał debiutancki "Total Gimel".

SLALOM
Mazowiecki Zespół Slalom założyli DJ-e Bartosz i Bartłomiej, od lat grający swoje "Cocktail Parties" w uzdrowiskach i na statkach rejsowych. Połączyła ich miłość do muzyki z obu Ameryk i Europy - wspólnie odkrywali i grali utwory Alvino Reya, Raymonda Scotta, Jerzego Woźniaka, Winicjusza Bartkowa, Jorge Bena, Juana Garcíi Esquivela i Slayera. Fascynacje muzyką ciepłych krajów, krautrockiem, samplingiem, country, gitarami hawajskimi i improwizacją przekuli w projekt łączący wszystkie te elementy w najmniej oczywisty sposób. Duet Bartków w końcu powiększył się o nietuzinkowego perkusistę Huberta Zemlera, a trio czasem wspomaga też DJ Lenar (zrobi to również w Kulturalnej).

DJ LENAR
Znany również jako Marcin Lenarczyk. Turntablista, DJ, twórca dźwięku. Zajmuje się wszystkim i grał ze wszystkimi. Albo wszyscy grali z nim, bo dzięki swojej charyźmie potrafi zawładnąć sceną nawet z tła. Współtworzył klezmerskie Meritum, re-interpretował Rudnika i Lutosławskiego, wspierał Paristetris, wspierał go Royal String Quartet, umuzyczniał spektakle teatralne, grał na imprezach trapowych, a ostatnio zbiera laury za udźwiękowienie filmów.

PLUM
Jeden z dwóch najlepszych (oczywiście obok Eda Wooda, z którym tego wieczora będą dzielić scenę) zespołów stricte gitarowych. Klasyczny trzyosobowy skład, braterskie więzy, noise, Stargard Szczeciński, post-hardcore, sześć płytek na karku, bez ściemniania, aktualnie działają z Poznania, proste kompozycje, bogate melode, LADO ABC, Ampersand, Gusstaff, wszystko.

ED WOOD
Tomasz Pop, perkusista i serce zespołu, zapytany niegdyś o jego esencję powiedział: "Chodzi o to, że jesteśmy najlepsi. W Polsce. A także w Europie i na świecie". Druga połowa duetu, jego dusza, gitarzysta i wokalista, Kuba Ziołek, święci ostatnio triumfy jako Stara Rzeka i bydgoszczanin.
Ed Wood wydał niedawno wyczekiwaną latami płytę "Post-Mortem Lovers" (drugą po "Anal Animal" z 2010), połączenie surf rocka, noise'u, chansonu i XIX-wiecznej filozofii.

LADO w MIEŚCIE 204 - PROGRAM:

02.07
Alte Zachen
DJ Lenar
Slalom

03.07
Ed Wood
Plum

09.07
Baaba
Efekt Moozgu

10.07
Cheer-Accident
Mitch & Mitch & Igor Krutogolov

16.07
LXMP
Profesjolonezy

17.07
Awesome Tapes From Africa
Kristen
Pictorial Candi

23.07 (Teatr Studio)
Arszyn/Duda
Hubert Zemler
SzaZa

24.07
Levity
Polpo Motel

30.07
Zocha i Igor
Wovoka

31.07
67,5 Minut Projekt
Baoba Stereo Club + M.Takara
Meritum

06.08 (Teatr Studio)
Jan Duszyński
Marcin Masecki
Małgorzata Sarbak

07.08
Duży Jack udaje Starych Singers
Paristetris
Xenony

13.08
Babadag
Der Father

14.08
Jerz Igor
semantik punk

20.08
Felix Kubin
Mem & Wolfram

21.08
Hokei
Laetitia Sadier & Pure Phase Ensemble

27.08
Cukunft
Rogiński/Masecki/Moretti
Tupika

28.08
Horny Trees
Stwory
 

Tagi: