DUOT i Grzegorz Tarwid w Klubojadalni Młodsza Siostra

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

DUOT to duet katalońskich muzyków - Albert Cirera na saksofonie i Ramon Prats na perkusji. Albert niedawno wrócił z Kopenhagi, gdzie poznał Grzegorza Tarwida. 6 października w Młodszej Siostrze Grzegorz dołączy do DUOTu i razem opowiedzą sonorystycznie o Gaudim, Katalonii, Makłowiczu i Shakirze.

Duot to jeden z głównych reprezentantów free jazzu i muzyki improwizowanej na Półwyspie Iberyjskim. Wydali już trzy albumy: „Duot” (2008), „Cactus” (2011), „Live at Jamboree” (2015), wszystkie wydane nakładem wytwórnii Repetidor. Współpracowali z gitarzystą Andym Moorem: „Food” (2017) i współtworzyli „Liquid Trio” wraz z pianistą Agustí Fernándezem: „Marianne (2016) i„ Liquid Trio Plays Bernoulli ”(2017). Wspólnie występowali na scenie z muzykami takimi jak Joe Morris, Tom Chant, Alessandra Patruco, Herman Müntzig, Joachim Badenhorst, Masa Kamaguchi, Hugo Antunes, Alan Wilkinson. W 2012 roku zostali nagrodzeni jako najlepszy zespół roku przez Stowarzyszenie Modern Music of Catalonia (AMJM).

Grzegorz Tarwid - pianista i kompozytor. Ma na swoim koncie koncerty m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Maciejem Obarą, ale też Marcinem Maseckim czy Janem Młynarskim. Współtworzy: autorski kwartet z Maciejem Kądzielą, Andrzejem Święsem i Krzysztofem Szmańdą, trio Sundial (z Wojciechem Jachną i Albertem Karchem), duet Diomede z Tomaszem Markaniczem, projekt SPRZEDAM z Maciem Morettim i Jędrzejem Łagodzińskim oraz duet Alfons Slik z Szymonem Gąsiorkiem. W styczniu tego roku był kuratorem festiwalu Piano Room w warszawskim klubie SPATiF.

CO? – DUOT feat. Grzegorz Tarwid
KTO? – DUOT: Albert Cirera, Ramon Prats / Grzegorz Tarwid
GDZIE? – Klubojadalnia Młodsza Siostra, Warszawa
KIEDY? – 06/10/2019; 20:00
BILETY? – 20 zł 

Tagi: