Duo Postaremczak/Szpura: Tribute To John Coltrane

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. prasowe

Paweł Postaremczak i Paweł Szpura zaprezentują dzisiaj w klubie Pardon To Tu projekt poświęcony  twórczości Johna Coltrane'a  - Tribute To John Coltrane .

Paweł Postaremczak (saksofon) i Paweł Szpura (perkusja), muzycy związani z kwartetem HERA,  tworzą kolaż kompozycji amerykańskiego muzyka oraz własnych utworów. Całość ujęta w przypominającą suitę formę pociąga słuchającego w przestrzeń dzwięków, powodując silne odczuwanie tej mocno transowej muzyki. Dlaczego duet? Jak sami muzycy twierdzą - to optymalny skład - daje poczucie pełnego panowania nad muzyką, pozwala na swobodę wypowiedzi i nieprzerwany dialog.

Paweł Postaremczak to obecnie jeden z ciekawszych saksofonistów młodego pokolenia na polskiej scenie. Jego grę charakteryzuje wyjątkowo liryczny i ekstatyczny styl, będący kontynuacją tradycji wielkich mistrzów saksofonu jak John Coltrane czy Pharoah Sanders. Z niezwykłą świadomością tworzy frazy niepowtarzalne, trudne do zapomnienia, hipnotyzujące. Współpracuje m.in. z Mikołajem Trzaską, Klausem Kugelem, Raphaelem Rogińskim, Markiem Tokarem, Januszem Stefańskim, Wacławem Zimplem czy Robertem Kusiołkiem.

Paweł Szpura jest perkusistą, którego styl to kompilacja wielu tradycji. W jego grze można usłyszeć inspiracje perkusją czarnej i arabskiej Afryki, tradycje tureckie, a także nawiązania do amerykańskich perkusistów rockowych z lat 60-tych i 70-tych. Szpura operuje tymi stylistykami z niezwykłą lekkością, zaskakując słuchacza rozwiązaniami rytmicznymi lub wprowadzając go w głęboki trans co sprawia, że jest kontynuatorem tradycji Eda Blackwella i Hamida Drake’a. Współpracuje m.in. z Mikołajem Trzaską, Raphaelem Rogińskim.

Duo Postaremczak /Szpura

Pardon To Tu 29.02.2012

godz. 21:00

Wstęp: 10zł