Duety o zmierzchu w Klubie BAL

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

W poniedziałek 15-go lutego w Klubie Bal odbędzie się  5. spotkanie z cyklu "Dutety o zmierzchu". Wieczór zakończy rozmowa z twórcami projektu Regarding The Artist!

"Duety o zmierzchu", performensy improwizowane z udziałem świetnych muzyków i tancerzy, to obecnie jedyny cykl w Krakowie poświęcony tej formie sztuki. W poniedziałek zobaczymy dwa duety : Michała Dymnego (gitara) z Małgorzatą Haduch (taniec) oraz Sławka Pezdy (saksofon) z Iradem Mazliahem (taniec).

Irad, urodzony w Kanadzie, z pochodzenia jest Izraelczykiem mieszkającym w Polsce. Po długim czasie prób i oczekiwania, nareszcie dotrze do Balu w poniedziałek, by podzielić się swoją wizją tańca i pasji, jakiej poświęcił karierę zawodową. Irad jest jedną z najciekawszych postaci świata tańca, która zdecydowałą się na rozwijanie swojego życia zawodwego w Polsce, . Sławek Pezda, krakowski saksofonista, wystąpi w cyklu Duetów o Zmierzchu po raz pierwszy. 

Michal Dymny, w improwizowanych performensach, spotkał się z Gosią Haduch już wielokrotnie. Ich duet miał do tej pory specyficzny charakter - dwie silne osobowości kreują na scenie dwa światy, które przenikają się w nieoczywisty sposób. Dynamiczna i przejmująca gra Michała napędza machinę ruchu, taniec rzeźbiący przestrzeń w kaskadzie otulających dźwięków.

Poniedziałkowy wieczór zakończy rozmowa z Anią i Wiktorią, które stworzyły projekt Regarding The Artist. W narzuconej sobie dwutygodniowej dyscyplinie, autorki przedstawiają, w formie eseju i w połączeniu z fotograficznym zapisem, Świat Artysty. Do tej pory ukazało się 8 eseji, w przygotowaniu jeszcze 92! O motywach projektu oraz kulisach powstawania zrealizowanych już historii opowiedzą w rozmowie z publicznością.

 

CO? – Duety o Zmierzchu
KTO? – Michał Dymny, Małgorzata Haduch, Sławek Pezda, Irad Mazliah
GDZIE? - Klub Bal, Kraków
KIEDY? – 15/02/2016, 19:30
BILETY? – 10 zł

Tagi: