Duet: Michał Pindakiewicz & Marcin Olak w Jazzarium Cafe

Autor: 
Redakcja

Improwizowany projekt, oparty o rozmowę pomiędzy dwoma gitarami - ale też pomiędzy dwoma estetykami, wrażliwościami. Punktem wyjścia będą: intuicyjna improwizacja, temat jazzowy a nawet utwór klasyczny (najczęściej poddany dekonstrukcji). Na tym koncercie należy spodziewać się w zasadzie wszystkiego. Już jutro 27 grudnia w godz. 21.00 w Jazzarium Cafe wystąpi po raz ostatni w tym roku duet: Michał Pindakiewicz & Marcin Olak.


Michał Pindakiewicz studiował gitarę klasyczną w Warszawie u Janusza Raczyńskiego i Ryszarda Bałauszki, jest laureatem międzynarodowych konkursów gitarowych. Koncertuje solo oraz w różnych składach kameralnych. W duecie z wokalistką Anną Jagielską Riveiro wykonuje m. in. pieśni sefardyjskie, hiszpańskie i latynoamerykańskie. Z z espołem Maayan gra muzykę łączącą różne style muzyki żydowskiej. Jest członkiem Trio Arche – zespołu wykonującego muzykę współczesną i w oryginalny sposób łączącego elementy muzyki klasycznej, jazzu i rocka. Występuje również z triem Con Passione, z którym gra muzykę klasyczną. Współpracował z Orkiestrą Filharmonii Narodowej, Teatrem Wielkim i Operą Narodową w Warszawie. Grywa także na gitarze elektrycznej, interesuje się różnymi stylami muzycznymi.


Marcin Olak jest jednym z ciekawszych gitarzystów na polskiej scenie jazzowej. Jako jeden z nielicznych gra jazz na gitarze klasycznej i akustycznej, wykorzystując specyficzne możliwości brzmieniowe i artykulacyjne tych instrumentów; czasem sięga też po gitarę elektryczną. Marcin Olak chętnie porusza się na pograniczu różnych stylistyk: między jazzem a muzyka współczesną, między formą zamkniętą a improwizowaną. Koncertuje i nagrywa solo i w zespołach: od formacji free – jazzowych, poprzez orkiestrę symfoniczną, aż do klasycznych zespołów kameralnych. Na szczególną uwagę zasługuje jego autorski projekt, Marcin Olak Trio, zdobywający uznanie coraz to szerszej publiczności. Marcin także aranżuje i komponuje: jest autorem utworów kameralnych, tematów jazzowych i piosenek, nie stroni także od większych form. Jego koncert na trio jazzowe i orkiestrę – “Impresje na gitarę, kontrabas, perkusję i smyczki” - został zaprezentowany podczas Warszawskiego Festiwalu Gitarowego.

 

KTO? Michał Pindakiewicz & Marcin Olak
KIEDY? 27 grudnia, godz. 21.00
GDZIE? Jazzarium Cafe, Warszawa
BILETY: 20 zł