Duality czyli Dominik Bukowski i Kasia Kadłubowska - premiera płyty "Transient" w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

Czwartego października, w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, będzie miała miejsce Premiera płyty „Transient” zespołu Duality, czyli wspólnego przedsięwzięcia Dominika Bukowskiego i Kasi Kadłubowskiej. Debiutancka płyta zespołu, „Transient”, jest owocem projektu „Gry Miłoszne”, poświęconego Czesławowi Miłoszowi.

Projekt ten oparty jest na stylu MINIMAL MUSIC – jednym z najpiękniejszych nurtów, który wciąż zadziwia i inspiruje swoją prostotą. Subtelna, hipnotyczna, a zarazem niezwykle energetyczna muzyka jest mieszanką stylu afrykańskiego, gamelanu, muzyki współczesnej, improwizacji – znajduje się na pograniczu muzyki psychodelicznej. Uwięziona w partyturach i minimalistycznych środkach została przyjęta do kanonu klasyki muzyki współczesnej.

Publiczność usłyszy zaaranżowane na marimbę i wibrafon utwory głównych przedstawicieli tego nurtu: Phillipa Glassa, Stevea Reicha, Terry Rileya oraz kompozytorów, bez których zapewnenie nie sposób byłoby móić o historii minimalizmu jak Arvo Pärt czy Eric Satie. 

Co: Dominik Bukowski & Kasia Kadłubowska

GDZIE:  Gdański Teatr SzekspirowskiData: 

KIEDY: 04.10.2015, godz. 19:00

 

Tagi: