Dr. Lonnie Smith – nowa koncertowa płyta już w sklepach

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Legendarny hammondzista Dr. Lonnie Smith przedstawia All in My Mind – porywający album koncertowy nagrany w Nowym Jorku z okazji obchodów 75 urodzin artysty. Krążek ten jest następcą wydanej w 2016 roku płyty Evolution, którą Smith powrócił w szeregi Blue Note Records – firmy nakładem której, w latach 1968-70, ukazała się seria jego wybitnych albumów z pogranicza soulu i jazzu.

Smith chciał, aby All in My Mind był nagrany na żywo. Jak mówi muzyk - “w studio bardzo trudno jest wyrazić to, co czuję w danym momencie. Na żywo - cieszę się chwilą, mam w sobie dużo pozytywnych wibracji.  Uwielbiam to.” 

“Mój zespół łączy braterska więź, jesteśmy rodziną”. W skład jego tria wchodzą gitarzysta Jonathan Kreisberg i perkusista Johnathan Blake. “To oni są sercem tej grupy. Dobrze wiedzą, co zamierzam osiągnąć, wzmacniają mój przekaz. Ja zatapiam się w chwili, a oni zapewniają mi grunt pod stopami.”

All in My Mind rozpoczyna się odważną interpretacją “JuJu” Wayne’a Shortera – utworu pochodzącego z albumu o tym samym tytule, wydanego przez Blue Note w 1965 roku. Smith bierze też na warsztat hit “50 Ways to Leave Your Lover” Paula Simona, rozszerzając go do 10-minutowej wersji z Joe Dysonem w roli drugiego bębniarza. Opracowuje również nową formę swojej dawnej kompozycji “All in My Mind”. W tym utworze triu towarzyszy wokalistka o zdumiewającym głosie - Alicia Olatuja.

“Grając, opowiadam historię swojego życia. Jestem, jaki jestem – to najważniejszy przekaz”. Artysta podkreśla, jak ważną postacią jest dla niego prezydent Blue Note - Don Was, który wyprodukował albumy Evolution i All in My Mind. “Wielu producentów, z którymi współpracowałem nie rozumie muzyków. Don jest inny. Nie oczekuje ode mnie niczego, poza byciem sobą. Wspiera i szanuje moją kreatywność.” 

Tagi: