Dominik Wania z autorskim solowym albumem dla ECM

Autor: 
Redakcja (materiały promocyjne)

W miniony piątek ECM Records ogłosiło wydanie albumu znakomitego polskiego pianisty Dominika Wani !!! Pre – order albumu wraz z tytułowym nagraniem „Lonely Shadows” jest już dostępny w sieci!. Znamy też datę premiery 18.09.2020

Po entuzjastycznie przyjętych albumach nagranych wspólnie z Maciej Obara Quartet (Unloved, Three Crowns) dla ECM Records, polski pianista Dominik Wania wydaje pierwszy solowy album dla tej samej prestiżowej niemieckiej wytwórni. Album został nagrany w listopadzie 2019 roku w studio w Lugano. Wrażliwość, brzmienie i struktura dźwięku pianisty wywodzi się z klasycznego wykształcenia, ale  Wania posiada także niesamowity instynkt improwizatorski skupiający się detalach. To balansowanie między klasyką a improwizacją sprawia, że Dominik Wania jest dziś jednym z najbardziej charakterystycznych artystów swojej generacji.

Jak donosi wydawca, Lonely Shadows to świadectwo oryginalności i kreatywności artysty doskonale wpisujące się w trend słynnych solowych nagrań fortepianowych ECM Records. Czekamy żeby przekonać sięna własne uszy!.

 
Tagi: