Dni Muzyki Nowej: Johannes Kreidler oraz Miłosz Pękala, Magda Kordylasińska-Pękala i Asuna Arashi

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

20-go stycznie, w Klubie Żak, na 7. Dniach Muzyki Nowej, z solowym koncertem usłyszymy Johannesa Kreidlera. Po nim na scenie pojawią się Miłosz Pękala, Magda Kordylasińska-Pękala oraz Asuna Arashi.

Johannes Kriedler tworzy projekty wspomagane komputerowo i elementami elektroakustycznymi. Zajmuje się teorią muzyki, kształceniem słuchu, kompozycją, a jednocześnie jest uznawany za enfant terrible muzyki nowej, otwarcie eksperymentując. Jego sztuka jest ironicznym komentarzem, ale jednocześnie nigdy nie funkcjonuje autonomicznie – zawsze wchodzi w korelację z technologią, polityką, społeczeństwem i kulturą, mocno zahaczając o konceptualizm.

Duet Pękala | Kordylasińska | Pękala, osadzeni w minimalizmie laureaci Paszportu Polityki, razem z japońskim artystą Asuna, postanowili odwołać się do muzyki spod znaku Reicha, La Monte Younga i Glassa, ale też opracowań utworów Lutosławskiego. Wyznacznikiem ich wspólnego projektu są drony, dźwiękowe płaszczyzny, które służą im jako punkt wyjścia do sonorystycznych kolaży i koncepcyjnych roszad. Na festiwalu projekt będzie miał swoją światową premierę.

CO? – 7. Dni Muzyki Nowej: Johannes Kreidler / Miłosz Pękala, Magda Kordylasińska-Pękala, Asuna Arashi
KTO? – Johannes Kreidler / Miłosz Pękala, Magda Kordylasińska-Pękala, Asuna Arashi
GDZIE? – Klub Żak, Gdańsk
KIEDY? – 20/01/2017, 20:00
BILETY? – 35 zł / 30 zł / 25 zł / 23 zł 

Tagi: