Deerhoof wydaje w Polsce

Autor: 
redakcja
Autor zdjęcia: 
fot. Yasuhiro Ohara

Dwunasty album pokręconych rockmanów z Deerhoof ukazał się 4 listopada. Co ciekawe, wśród wydawców materiału znalazła się warszawska wytwónia Lado ABC. 

Już trzy lata temu udowodnili, że są otwarci na fanów i media z całego świata. Kolejne utwory z ich ówczesnego albumu „Deerhoof vs. Evil” miały swoją premierę na stronach portali muzycznych z całego świata. Jedna z piosenek została nawet udostępniona za pośrednictwem polskiego serwisu PopUp. Dobrych doświadczeń z Polską w tle musiało być więcej, skoro przy okazji swojej nowej płyty Deerhoof zadecydowali wydać swój album w Lado ABC. Oczywiście warszawska oficyna jest dystrybutorem krążka na Europę Środkową-Wschodnią, ale wciąż jest to ciekawy ruch, pozwalający myśleć o planach stołecznej wytwórni w szerszym kontekście.

Tytuł „La Isla Bonita” nawiązuje oczywiście do przeboju Madonny, ale radzimy nie spodziewać się  tu obecności popowych przebojów o latynoskiej proweniencji. Dość powiedzieć, że pracując nad swoją dwunastą płytą, Deerhoof inspirowali się przede wszystkim surowym, choć melodyjnym punk-rockiem spod znaku The Ramones. Rzeczywiście, promujące album „Exit Only” wyróżnia garażowe brzmienie. Wciąż jednak jest to muzyka oparta zaskakujących podziałach rytmicznych i melodiach rozwijających się jakby wbrew zdrowemu rozsądkowi.

Obchodzącemu w tym roku swoje dwudziestolecie Deerhoof nigdy nie bał się nieszablonowych rozwiązań. Nie dziwi więc, że wśród artystów, z którymi grywał kwartet znajdują się nie tylko rockmani, ale także Marc Ribot czy Wadada Leo Smith. Nie dziwi też estetyka więc estetyka nowego teledysku grupy

„La Isla Bonita” ukazała się 4 listopada w postaci CD oraz na winylu i jest dostępna stronie wytwórni Lado ABC