Deborah Brown Quartet & Sylwester Ostrowski - premiera płyty wkrótce

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Deborah Brown mówi o nadchodzącej plycie - „Chciałam nagrać standardy, uchwycić prawdziwego ducha jazzu” mówi Brown. „Sposób, w jaki śpiewamy z Kevinem,, które z piosenek są nam szczególnie bliskie i jak je interpretujemy. Pomyślałam również o wszystkich młodych wokalistach, którym za pośrednictwem tej płyty chcę dać prezent, wskazać drogę. Dziś już niewiele osób śpiewa jazz w ten sposób, a młodzi wokaliści potrzebują inspiracji i mam nadzieje, że w tych nagraniach ją znajdą.” Premiera już 18go listopada.

Deborah Brown, wokalistka jazzowa, która w swojej bogatej biografii ma współpracę z tak znakomitymi jazzmanami jak: Clark Terry, Joanny Griffin, Michelle LeGrand, „Toots” Thielemans, Kenny Drew czy Roy Hargrove. Jej stały kwartet „JAZZ 4 JAZZ” współtworzyli niegdyś Horace Parlan, Red Mitchell i Ed Thigpen a o jako dodatkowym, istotnym fakcie z jej kariery warto wspomnieć o zrealizowanym programie telewizyjnym dla UNICEFU wraz z legendami amerykańskiego kina Audrey Hepburn i Roger Moore. I choć Deborah Brown urodziła się, wychowała i mieszka w mekce jazzu – Kansas City, to Polska jest jej bardzo bliskim krajem. Melomani z pewnością pamiętają jej płytę „Double Trouble” nagraną wspólnie pod koniec lat osiemdziesiątych ze Zbigniewem Namysłowskim. Z kolei już w 18-go listopada br. ukaże jej najnowsza płyta pn. „Kansas City Here I Come” nagrana ze szczecińskim saksofonistą Sylwestrem Ostrowskim, wrocławska orkiestrą kameralną NFM Leopoldinum oraz plejadą amerykańskich gwiazd jazzu z Kevinem Mahoganym na czele.

Sylwester Ostrowski, saksofonista jazzowy i producent muzyczny. Jako muzyk zdobył główną nagrodę w konkursie standardów jazzowych Siedlce 2002. Jako producent – Fryderyka 2007 za płytę Piotra Wojtasika „Circle”. Za utworzenie Akademii Sztuki w Szczecinie w 2010 r. otrzymał odznaczenie „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Ma na swoim koncie dwa krążki: „When the groove is low” (2011) nagrany z amerykańskimi jazzmanami Waynem Dockery i Newmanem T. Bakerem oraz „Just Music” (2014) wydany w Japonii, Hongkongu i Singapurze a nagrany wspólnie z japońską gwiazdą Makoto Kuriyą. W 2015 roku wystąpił wraz wokalistką Deborah Brown podczas Europejskich Targów Muzycznych Gazety „Co Jest Grane”. Ich wspólny koncert okazał się dużym sukcesem i przyczynił się do stałej współpracy, której wynikiem jest płyta „Kansas City Here I Come”.

"Kansas City Here I Come":

1.ASK ME NOW – 5.33
music: Thelonious Monk, lyrics: Carmen McCrea. Arrangement: Rob Horsting

2.TEACH ME TONIGHT – 5.45 
music: Gene De Paul, lyrics: Sammy Cahn 

3.LULLABY OF BIRDLAND – 4.30 
music: George Shearing, lyrics: George David Weiss

4.MY ONE AND ONLY LOVE – 7.40 
music: Guy Wood, lyrics: Robert Mellin

5. BEFORE IT WAS FUN – 5.44
music: Dana Landry, lyrics: Deborah Brown

6.KANSAS CITY HERE I COME – 3.29
music: Jerry Leiber, lyrics: Mike Stoller

7.SUMMERTIME – 4.54
music and lyrics: George Gershwin. Arrangement: Joris Teepe

8.HOW DEEP IS THE OCEAN – 5.41
music and lyrics: Irving Berlin. Arrangement: Henk Meutgeert

9.PANNONICA – 5.22
music: Thelonious Monk, lyrics: Carmen McCrea. Arrangement: Rob Horsting

10. CRY ME A RIVER – 5.15 
music and lyrics: Arthur Hamilton 

Tagi: