Dawid Broszczakowski debiutuje albumem 22 (artykuł sponsorowany)

Autor: 
Dawid Broszczakowski debiutuje albumem 22 (artykuł sponsorowany)
Autor zdjęcia: 
Hanna Sokólska

Dziś, 24 maja 2021 roku ma swoją premierę album zatytułowany "22". Jest to pierwsze autorskie dziecko Dawida Broszczakowskiego, pochodzącego z Kęt wszechstronnego kompozytora i pianisty o niezwykle kreatywnym podejściu do muzyki.

Dawid swoją debiutancką płytę wydaje pod szyldem niezależnej wytwórni płytowej Klamka Music Records, która powstała po to, aby wspierać młodych artystów tworzących niekomercyjną i ambitną muzykę. Pomysłodawczyni oraz założycielka Klamka Music Records - Małgorzata Kujawska-Zemła - postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i pomagać innym muzykom po tym, jak w 2020 roku, jako projekt Klamka, własnym sumptem wydała płytę zatytułowaną „Tribute to Chris Cornell”.

Dawid Broszczakowski nie jest dla Klamka Music Records postacią anonimową. Ten wykształcony muzyk, pianista, trębacz, kompozytor i producent był bowiem odpowiedzialny za stworzenie wyjątkowych aranżacji utworów Chrisa Cornella, które znalazły się na płycie Klamki. Pomimo swego młodego wieku to również doświadczony muzyk sesyjny, który na swoim koncie zapisać może współpracę z wieloma twórcami, w tym, między innymi, z SIS, Sskjegg, Urszulą, Akurat, Joszko Brodą czy Psio Crew.Dawid to artysta obdarzony nie tylko talentem, ale także wrażliwością i wyjątkowym wyczuciem, co wyraźnie słychać na jego pierwszej autorskiej płycie. Uzyskał na niej miękkie i ciepłe brzmienie, które daje wrażenie przestrzenności i swobody. To piękne fortepianowe melodie okraszone dźwiękami kontrabasu, w którego struny uderza Franciszek Pospieszalski czy saksofonu, którego wirtuozerskie brzmienie uzyskuje Antoni Kuzak.

To nie koniec listy wyjątkowych muzyków, którzy zdecydowali się zagrać z Dawidem na jego debiucie. Swój udział w jego powstaniu mieli również: pochodzący z Budapesztu perkusista Péter Somos, basista sesyjny Patryk Bizukojć, czy bębniarz oraz jedna trzecia składu grupy Amirova Trio - Patryk Gajda. W jednym z utworów gościnnie można również usłyszeć bas współpracującego na co dzień z Golec uOrkiestrą Roberta Szewczugi.

Trudy związane z powstaniem albumu oraz mnogość związanych z tym spraw formalnych zainspirowały Gosię do założenia wytwórni płytowej. Już w pierwszym roku jej działalności współpracę z wytwórnią podjęła dwójka nietuzinowych artystów - wspomniany wcześniej Dawid Broszczakowski oraz zespół Amirova Trio. Prężne działania wytwórni sprawiły, że za jej pośrednictwem 3 maja miała miejsce premiera albumu „Roots” formacji Amirova Trio, a 24 maja swój debiut wyda Dawid Broszczakowski. Pomimo sytuacji pandemicznej wytwórnia prowadzi w sieci intensywną akcję promującą oba albumy.

Tagi: