Dave Holland wystąpi na festiwalu Gorzów Jazz Celebrations

Autor: 
Redakcja

Jeden z najważniejszych basistów współczesnego jazzu - Dave Holland wystąpi w ramach festiwalu Gorzów Jazz Celebrations 29 października o godz. 19.30 w Teatrze im. Janusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Artysta zaprezentuje po raz pierwszy w Polsce najnowszy materiał (premiera odbyła się we wrześniu) z płyty „Prism". Bilety można rezerwować u organizatora wydarzenia, w klubie jazzowym „Pod Filarami".


W 40 lat od debiutu wydawniczego jako lider, Dave Holland - basista, kompozytor, producent oddał w nasze ręce (i uszy) niezwykłą serię nagrań będącą uwieńczeniem jego eklektycznych muzycznych podróży. Na płycie Prism wydanej przez Dare2 Records  (wytwórnię Holland'a) artysta przedstawia swój zespół, muzyków, z którymi współpracował przez ostatnie lata: Kevin Eubanks na gitarze, Craig Taborn na fortepianie i rhodesie oraz Eric Harland na perkusji. Prism określa nowy muzyczny kierunek w twórczości Hollanda.

O tytule „Prism" mówi sam Holland: Spodobał mi się pomysł porównania rozszczepiającego się światła przez pryzmat w spektrum kolorów. Wizualny symbol jednego dzielącego się na wiele. Podobnie muzyka jest zjednoczeniem różnorodnych składników.

Holland przypisuje duże znaczenie instrumentacji, która poprowadziła go w nowym kierunku muzycznym. Brzmienie tej grupy jest odmienne od innych projektów, które miałem wcześniej - mówi Holland. Większość z tych grup posiadała w składzie dęty instrument i rzadko pracowałem z instrumentem klawiszowym w zespole. Jednak chciałem innego brzmienia dla tej grupy i zacząłem myśleć o kwartecie z gitarą, fortepianie wymiennie z rhodes'em, kontrabasie i perkusji. To z pewnością otworzyło jakieś inne muzyczne drogi.
 
www.daveholland.com
www.jazzfilary.pl

 Bilety - 80 zł, 60 zł, 30 zł - dla młodzieży szkolnej i studentów (na wolne miejsca)
Rezerwacja - tel. 693 126 915, e-mail: bilety@jazzfilary.pl
(prosimy o podanie nr telefonu do kontaktu w e-mail'u)